Kdo nahradí Vettela u Ferrari? Já to nebudu, říká Verstappen. Favorizuje Sainze před Ricciardem

Existuje velmi reálná šance, že Sebastiana Vettela nahradí u Ferrari některý z bývalých kolegů Maxe Verstappena. Podle něj to bude Sainz.
Kdo nahradí Vettela u Ferrari? Já to nebudu, říká Verstappen. Favorizuje Sainze před Ricciardem

Verstappen odpovídal na dotazy Davida Coultharda na Instagramu v rámci kampaně pro Pumu.

Podle Verstappena zde byly spekulace o tom, zda Vettel skončí, nebo bude pokračovat u Ferrari. „Dnes už víme, že nebude. Myslím, že také velmi brzy zjistíme, kdo ho nahradí.“

Dosavadní kariéra Sebastiana Vettela u Ferrari v číslech

Dosavadní kariéra Sebastiana Vettela u Ferrari v číslech

„Rozhodně to nebudu já, to ti mohu prozradit. Jsem v Red Bullu. Objevovaly se nějaké otázky, zda se chystám přestoupit do Ferrari, ale nechystá.Tak to je.“

„Někdo má teď šanci jezdit za Ferrari, které je samozřejmě skvělým týmem. Jsem si jistý, že učiní správné rozhodnutí o dalším jezdci. Uvidíme, co se stane.“

Seznam kandidátů na sedačku u Ferrari je minimálně v hypotetické rovině poměrně dlouhý, ale za favority jsou považováni Carlos Sainz a Daniel Ricciardo. 

Max Verstappen má výhodu, že vedle obou závodil. David Coulthard se ho zeptal, zda to podle něj bude ten, jehož jméno zní trochu italsky, nebo ten se španělským jménem. 

„Myslím, že to nebude ten, jehož jméno zní italsky. Uvidíme. Je to jen předpoklad. Budeme si muset počkat a uvidíme.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: McLaren zvažuje vstup do WEC a IMSA, ve hře je návrat do Le Mans

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?