Kdo na formuli 1 nemá, může odejít, říká majitel Red Bullu

Dietrich Mateschitz naznačil, že nemá moc velký soucit s týmy, které mají problémy naplnit své rozpočty. Pokud to nedokáží, mají zvážit jinou sérii.
Kdo na formuli 1 nemá, může odejít, říká majitel Red Bullu

Finanční problémy přerostly ve formuli 1 v epidemii, která postihuje více než polovinu startovního roštu. Dobře zajištěné jsou jen týmy Ferrari, McLaren a Mercedes, ostatní se trápí a shánějí sponzory a partnery.

Situace je poměrně vážná a většina týmů uznává, že pokud se něco nezmění, startovní pole zřejmě začne řídnout. Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz si ale nemyslí, že by měla konat formule 1 například změnami pravidel.

"Pokud máte jen finanční problémy, tak je také můžete vyřešit jen finančními prostředky," řekl pro Welt am Sonntag. "A to je o sponzorech nebo vlastních prostředcích. Pokud tým není schopný vyřešit tento problém, je třeba si klást otázky o jeho nasazení."

"Možná jsou tu jiní, kdo mají zájem o jeho licenci. Možná jsou tu pro týmy také jiné závodní série, které jsou lehčí než formule 1."

Nedostatek financí v pokladnách týmů se projevuje mimo jiné tím, že čím dál tím větší počet závodních sedaček je víceméně na prodej. Získávají je jezdci, kteří přinesou nejvíce sponzorských peněz.

Další článek: Alonso je v pořádku, v USA bude závodit

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.