Kdo na formuli 1 nemá, může odejít, říká majitel Red Bullu

Dietrich Mateschitz naznačil, že nemá moc velký soucit s týmy, které mají problémy naplnit své rozpočty. Pokud to nedokáží, mají zvážit jinou sérii.
Kdo na formuli 1 nemá, může odejít, říká majitel Red Bullu

Finanční problémy přerostly ve formuli 1 v epidemii, která postihuje více než polovinu startovního roštu. Dobře zajištěné jsou jen týmy Ferrari, McLaren a Mercedes, ostatní se trápí a shánějí sponzory a partnery.

Situace je poměrně vážná a většina týmů uznává, že pokud se něco nezmění, startovní pole zřejmě začne řídnout. Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz si ale nemyslí, že by měla konat formule 1 například změnami pravidel.

"Pokud máte jen finanční problémy, tak je také můžete vyřešit jen finančními prostředky," řekl pro Welt am Sonntag. "A to je o sponzorech nebo vlastních prostředcích. Pokud tým není schopný vyřešit tento problém, je třeba si klást otázky o jeho nasazení."

"Možná jsou tu jiní, kdo mají zájem o jeho licenci. Možná jsou tu pro týmy také jiné závodní série, které jsou lehčí než formule 1."

Nedostatek financí v pokladnách týmů se projevuje mimo jiné tím, že čím dál tím větší počet závodních sedaček je víceméně na prodej. Získávají je jezdci, kteří přinesou nejvíce sponzorských peněz.

Další článek: Alonso je v pořádku, v USA bude závodit

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10