Kdo bude muset uvolnit místo závodu v Las Vegas?

Do kalendáře F1 míří Velká cena Las Vegas. Už dnes je ale kalendář hodně napnutý. Který závod bude muset skončit?
Foto: Getty Images / Clive Rose
Kdo bude muset uvolnit místo závodu v Las Vegas?  | Foto: Getty Images / Clive Rose

Letos máme rekordní kalendář 23 závodů. A počítejme. V příštím roce přibude Las Vegas a také Katar, ve kterém se jelo už vloni. Kromě toho by se měla vrátit Čína. To jsou tři závody navíc. Jeden si můžeme odečíst – F1 ukončila smlouvu s Ruskem.

Podle Concordské dohody může mít kalendář maximálně 24 závodů. Minimálně jeden by tak měl skončit.

Podle The Race jsou z hlediska končících smluv v ohrožení Francie, Belgie, Mexiko a otazníky muhou v dalších letech viset také nad Monakem. Závody v ulicích Monte Carla jsou sice symbolem F1, ale současně jsou obvykle dost nudné – zejména pro nové mladé fanoušky.

Spa má určité argumenty. Patří k DNA F1, je to oblíbený okruh, přijíždí na něj ve velkém fanoušci Verstappena (který má i belgické kořeny) a v současné době se na něm dokončují úpravy. Problémem ale mohou být peníze. 

Jako nejpravděpodobnější se nyní jeví konec Velké ceny Francie na okruhu Paul Ricard, kde se většinou nejezdí atraktivní závody.

Nemusí to však být poslední změna. Domenicali nedávno uvedl, že z hlediska zájmu by mohl mít kalendář i 30 závodů. Mluví se o závodu v Africe, dalším závodu v Číně a dalších lokalitách.

Další článek: Nejrychlejší motor má Ferrari. Rozdíly ale nebudou velké

Témata článku: , , , ,