Kde začne příští sezóna? V Austrálii to nejspíše nebude

Vloni byla Velká cena Austrálie zrušena na poslední chvíli. Letos byla odložena na podzim, ale před pár dny došlo ke zrušení. Otvírákem sezóny nebude Albert Park zřejmě ani v příštím roce.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Kde začne příští sezóna? V Austrálii to nejspíše nebude | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

V Melbourne se jezdí od roku 1996 a Velká cena Austrálie obvykle zahajovala sezónu – s výjimkou let 2006 a 2010, kdy se první závod jel v Bahrajnu. A také samozřejmě s výjimkou „pandemických“ sezón 2020 a 2021.

V Albert Parku slibují o pět sekund rychlejší časy na kolo

V Albert Parku slibují o pět sekund rychlejší časy na kolo

V Austrálii platí přísná cestovní a karanténní opatření pro zahraniční cestující, která se nejspíše protáhnou až do listopadu. 

Ministr sportu státu Victoria Martin Pakula doufá, že se mu podaří s F1 dohodnout dubnový termín. Austrálie by tak byla nejspíše třetím závodem sezóny.

„O dubnovém termínu jednáme s F1 už nějakou dobu,“ řekl Pakula. „V letošním roce se do tohoto termínu prvního a druhého závodu dostaly jiné závody, a myslím, že F1 má zájem pokračovat v tom, aby tyto závody byly prvním a druhým závodem v roce. O dubnu uvažujeme už nějakou dobu. Není to vytesáno do kamene, budeme v těchto jednáních pokračovat, ale je to něco, na čem se už nějakou dobu pracuje.“

„Máme smlouvu do roku 2025, velmi rádi bychom ji prodloužili. Na světě není mnoho okruhů, které by byly tak malebné a jezdci a týmy tak oblíbené jako Albert Park. Budeme velmi úzce spolupracovat s Formulí 1, abychom zajistili, že Albert Park bude místem konání ještě mnoho let v budoucnosti.“

Pokud sezóna nezačne v Austrálii, je docela reálné, že by prvním závodem mohl být opět Bahrajn, ve kterém by se mohly uskutečnit také předsezónní testy.

Váš názor Další článek: F1 Power Rankings: Verstappen dostal za Rakousko plný počet bodů
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00