Kde v roce 2024 sledovat závody formule 1? | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Kde v roce 2024 sledovat závody formule 1?

Kde letos sledovat závody F1 v češtině a jaké jsou další možnosti?

V letech 2015 až 2023 měla práva na vysílání pro Česko a Slovensko společnost AMC Networks International, která přenosy vysílala na kanálech Sport 1 a Sport 2.

Od roku 2024 získala práva na F1 skupina Nova. Přenosy bude vysílat nový kanál Nova Sport 5, který začne vysílat 29. února. Program zatím do nabídky zařadili operátoři O2 TV, Skylink nebo Telly. Další velcí operátoři (Vodafone, T-Mobile) o tom stále jednají (stav k 28. únoru) a je tedy otázkou, zda bude kanál v jejich nabídce včas pro první závod nebo až třeba v průběhu března. Zejména menší operátoři dávají najevo, že si kanál nemohou dovolit kvůli vysokým poplatkům. Jeho zařazení vyloučil třeba operátor Kuki.

Komentátory budou Števo Eisele, Josef Král a Pavel Fabry. Vysílány by měly být i juniorské série formule 2 a formule 3. Ve F2 bude i letos závodit Roman Staněk.

F1 TV Pro

Kromě Nova Sport 5 lze přenosy F1 sledovat také prostřednictvím F1 TV Pro – jedná se o službu, kterou nabízí přímo vlastník formule 1. 

F1 TV nabízí dvě služby. F1 TV Access je levnější, ale nabízí jen záznamy závodů, live timing a archív. Dražší F1 TV Pro nabízí přímé přenosy z F1, F2, F3 i Porsche Supercup. Kromě toho můžete přepínat mezi onboard záběry z jednotlivých vozů apod.

Cena F1 TV Pro je 59,99 euro na rok. Pro nové předplatitele nabízí týdenní zkušební dobu zdarma. Vyzkoušet můžete také měsíční předplatné ve výši 7,49 euro – hodí se k otestování služby nebo jako dočasné řešení.

Na F1 TV Pro samozřejmě není český komentář. K dispozici je komentář v angličtině, němčině, španělštině nebo francouzštině (lze přepnout v režimu International). K dispozici jsou také týmová rádia...

Pokud máte předplatné F1 TV Pro, můžete vyzkoušet také fanouškovskou aplikaci MultiViewer – jedná se o rozšíření F1 TV Pro, ale nejde o nelegální stream. Musíte mít předplatné F1 TV Pro.

F1 TV Pro můžete sledovat na mobilu nebo počítači. Nejpohodlnější ale samozřejmě zůstává televize. Aplikace F1 TV je k dispozici třeba na Adroidu, Fire TV a Roku.

Pokud máte televizi s operačním systémem, který aplikaci nepodporuje, můžete si pořídit Chromcast. Přenos pak pustíte z aplikace v mobilu (ten funguje jen jako ovládač). Chromcast lze připojit k libovolné televizi s USB a HDMI. 

Doporučujeme

Články odjinud