Kde sledovat F1 v roce 2018?

Kde letos sledovat závody formule 1? Jak se letos změní harmonogram závodů F1 a které další novinky chystají majitelé F1?

Formuli 1 bude také v roce 2018 možné sledovat na placených kanálech Sport 1 a Sport 2. Kanály tradičně nabízejí všechny relace (tréninky, kvalifikaci a závod) v přímém přenosu a ze záznamu.

Kanály jsou dostupné u mnoha kabelových operátorů. Oba kanály bývají také v nabídce satelitních operátorů, kde je ale obvykle nutnost počáteční investice. 

Ještě nedávno hrozilo, že oba kanály nebudou v nabídce satelitního operátora Skylink. Obě společnosti se ale nakonec dohodly, takže ani zákaznici Skylinku o F1 nepřijdou. 

Situace by měla být stejná jako v loňském roce – tréninky a kvalifikace bude vysílat Sport 1, závod pak Sport 2.

Někteří operátoři nabízejí také možnost sledovat oba kanály prostřednictvím dalších zařízení v domácnosti (mobil, tablet, PC). Mezi takové firmy patří například O2, která by zřejmě i letos měla nabízet také kanál Sport 3 s onboard záběry z vozů. 

Technika F1 2018: Změny pravidel a analýzy nových vozů

Technika F1 2018: Změny pravidel a analýzy nových vozů

Motorsport v televizi

Vzhledem k tomu, že oba kanály jsou placené, bývají často zařazeny v nejrůznějších balíčcích sportovních programů. Na nich můžete sledovat další závodní série. 

Na kanálech Nova Sport letos běží například všechny závody série IndyCar s komentářem Michala Berana a Martina Straky.

Na Eurosportu bude možné sledovat vytrvalostní závody (WEC) a to včetně celého závodu 24 hodin Le Mans. Všech letošních závodů WEC se zúčastní Fernando Alonso. 

Eurosport také vysílá živě závody formule E

Sport 1 a 2 by měly snad vysílat také závody GP3 a F2. Ke sledování formule 2 budou mít letos čeští fanoušci extra motivaci. Ve formuli 2 nastoupí český tým Charouz. 

Takhle vypadá vůz českého týmu Charouz na trati [galerie]

Takhle vypadá vůz českého týmu Charouz na trati [galerie]

Formule 1 míří na internet, ale ne u nás

Formule 1 letos v mnoha zemích službu F1 TV Pro, která nabídne nejen veškeré přenosy, které je možné sledovat v televizi, ale také řada bonusů – například možnost přepínat mezi onboard kamerami na různých vozech. Bohužel služba zatím nebude dostupná v ČR a majitelé F1 s prý dají záležet, aby to nešlo obejít.

F1 míří na internet. V Česku služba nebude k dispozici. Půjde to obejít?

F1 míří na internet. V Česku služba nebude k dispozici. Půjde to obejít?

Pozor! Letos s jiným harmonogramem

Formule 1 má letos nový harmonogram. Změny se týkají závodů, které nezačnou v celou hodinu, ale 10 minut po celé hodině. Zejména u evropských závodů dojde také  posunu všech relací o hodinu. Páteční tréninky tak začnou v 11:00 a v 15:00, kvalifikace v 15:00 a závod v 15:10.

Časy všech relací všech grand prix najdete v kalendáři.

Foto: William Hook, CC BY-SA 2.0, flickr.com 

Další článek: Wurz se zasnil: jízda i za deště a v Monaku 450 km/h. To vše díky halo

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.