Kde sledovat formuli 1 v roce 2023?

Kde můžete v letošním roce sledovat závody formule 1?
Foto: William Hook, CC BY-SA 2.0, flickr.com 
Kde sledovat formuli 1 v roce 2023? | Foto: William Hook, CC BY-SA 2.0, flickr.com

Sezóna formule 1 bude mít v roce 2023 celkem 23 závodů. Čeká nás také šest sprintů. Všechny závody, sprinty, kvalifikace a tréninky budou také letos vysílat kanály Sport 1 a Sport 2, které patří AMC Networks. Kanály jsou placené a nabízí je řada satelitních, kabelových a v IPTV operátorů.

Kromě sledování formule 1 by oba kanály měly také letos nabídnout přenosy z F2 a F3. Ve formuli 2 budeme moci letos sledovat českého jezdce Romana Staňka.

Práva AMC končí na konci letošního roku. V jeho průběhu se tak dozvíme, zda formule 1 zůstane na zmíněných kanálech nebo se příští rok přesune jinam.

Druhou plošně dostupnou možností je F1 TV Pro. Jedná se o platformu, kterou nabízí přímo formule 1. Existují dvě verze předplatného. F1 TV Access nabízí především přístup k archívu, záznamům a live timingu.

Pokud chcete sledovat přenosy z tréninků, kvalifikací a závodů živě, budete potřebovat F1 TV Pro. Pro Českou republiku stojí 49,99 euro ročně. Pokud jste předplatné nikdy neměli, můžete využít 20 % slevu. 

F1 TV Pro vysílá také předsezónní testy. Pro sledování výhradně testů nebo F1 TV Pro na zkoušku se hodí měsíční předplatné, které stojí 5,99 euro. 

F1 TV Pro nabízí kompletní program F1, F2 i F3. Můžete také poslouchat rádiovou komunikaci týmů nebo si zapnout onboard kameru na libovolném z 20 vozů. 

Sledovat F1 TV Pro můžete na PC, v aplikaci v mobilu, ale také prostřednictvím Apple TV, Amazon Fire TV, Android TV AirPlay apod. Pokud nemáte chytrou televizi nebo vaše televize F1 TV Pro nepodporuje, doporučujeme Chromcast. Připojit lze k libovolné televizi s HDMI a USB. F1 TV Pro pak spustíte například prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. 

Další závodní série

Kromě F1 můžete letos sledovat na českých televizních stanicích například závody WEC. Atraktivita vytrvalostních závodů roste – letos se do nejvyšší kategorie série a především do Le Mans vrací Ferrari. WEC vysílá Eurosport. Pokud ho váš operátor nenabízí, můžete si předplatit oficiální aplikaci Eurosportu. Roční předplatné stojí 639 Kč, měsíční 129 Kč. 

Na kanálech Nova Sport pak můžete sledovat závody NASCAR – většinou je hledejte na kanálech Nova Sport 3 nebo Nova Sport 4.

Další článek: Stroll vynechá testy v Bahrajnu. Havaroval při tréninku na kole

Témata článku: ,