Kde sledovat formuli 1 v roce 2020?

Kde můžete v letošním roce sledovat závody formule 1.
Kde sledovat formuli 1 v roce 2020?

Formuli 1 bude také v roce 2020 možné sledovat na placených kanálech Sport 1 a Sport 2. Kanály tradičně nabízejí všechny relace (tréninky, kvalifikaci a závod) v přímém přenosu a ze záznamu. Očekává se, že kanály kromě přenosů F1 nabídnou také přenosy ze závodů formule 2 a formule 3.

Provozovatelem obou kanálů je společnost AMC Networks International – Central Europe, které na konci letošního roku končí práva. Na budoucnost vysílání formule 1 v českém a slovenském prostoru si budeme muset počkat.

Kanály jsou dostupné u mnoha kabelových a satelitních operátorů, v DVB-T2 k dispozici nejsou.

Problém mohou mít zákaznici Digi TV, která v lednu oba kanály vyřadila ze své nabídky. 

Kalendář F1 2020

Kalendář F1 2020

Motorsport v televizi

Vzhledem k tomu, že oba kanály jsou placené, bývají často zařazeny v nejrůznějších balíčcích sportovních programů. Na nich můžete sledovat další závodní série. 

Nabídka v posledních letech spíše stagnuje. Eurosport nabízí přenosy ze závodů WEC (včetně Le Mans) nebo závodů formule E.

Formule 1 je na internetu

Formule 1 provozuje službu F1 TV Pro, která nabízí nejen veškeré přenosy, které je možné sledovat v televizi, ale také řada bonusů. Letos například vysílala kompletně celé předsezónní testy. Bohužel služba zatím není dostupná v ČR.

Vzhledem k tomu, že hlavní zádrhel není technický (že by snad ČR nebyla pro F1 zajímavým trhem), ale aktuálně platná práva, mohla by se situace už příští rok změnit. 

V poslední době se však rozšířil počet internetových televizí, které nabízí i Sport 1 a Sport 2. Případně lze u klasického satelitního či kabelového operátora sledovat televizi na více zařízeních a to v rámci již předplaceného balíčku nebo služby. 

Foto: William Hook, CC BY-SA 2.0, flickr.com 

Další článek: 10 klíčových otázek před startem sezóny 2020

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.