Každý okruh bude mít příští rok více než jeden DRS úsek

Technický ředitel Lotusu James Allison prozradil, že spolu s omezením používání DRS v trénincích a kvalifikaci přijde rozšíření počtu DRS zón.
Každý okruh bude mít příští rok více než jeden DRS úsek

Technický delegát FIA Charlie Whiting nedávno oznámil, že příští rok budou jezdci používat DRS po celý víkend jen jako letos v závodech, tedy na předem určených rovinkách.

Allison vysvětlil, že tuto změnu požadovali sami jezdci, protože se jim nelíbí nutnost aktivovat DRS v kvalifikaci co nejdříve na každé rovince, neustále musejí mačkat tlačítko na volantu, což vede k nesoustředění na dění na trati a k chybám.

Ovšem FIA se bude týmy snažit motivovat k nastavení vozu pro efektivní využití sníženého přítlaku DRS. Počet úseků, na kterém bude možné zadní křídlo sklopit, bude větší než letos.

"Než aby to bylo zcela volné v kvalifikaci a trénincích, budete ho moci použít jen na DRS rovince, ale aby tu stále byl velký stimul optimalizovat auto v kvalifikaci, na každé trati bude více než jedna DRS rovinka," řekl Allison.

"Takže to bude na větší část kola. V kvalifikaci je DRS teď zapnuté téměř celé kolo, tak už to nebude, ale nezůstane to jen u jedné DRS rovinky. Takže DRS bude pořád použitelné slušnou část kola. Ale používat se bude na rovinkách, takže to není stresující pro jezdce."

"A pořád bude přínosné použít DRS v kvalifikaci, což bude stimulem nastavit převody pro něj, což znamená, že bude mít pořád rozumnou sílu pro předjíždění v závodě."

Diskuze (19) Další článek: Také Button si myslí, že si titul zaslouží Alonso