Každý den vývoje se počítá, obhajuje Mercedes odsunutý debut vozu

Mercedes se letos rozhodl jako jediný z top týmů nasadit svůj nový monopost až do druhých předsezónních testů a je stále přesvědčený o správnosti svého rozhodnutí.
Každý den vývoje se počítá, obhajuje Mercedes odsunutý debut vozu

V minulých letech měl ve zvyku nasazovat nové auto až do druhých testů Red Bull Racing, ale letos to neudělá. Udělá to Mercedes, i když jsou letos před sezónou jen tři testy, protože ten čtvrtý byl posunut na květen.

"Když máte půl roku na vývoj vozu, tak deset dní pak může být klíčových," vysvětloval sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug v rozhovoru pro Autosport. "Bylo to naše rozhodnutí. Chceme testovat pořádné auto dokončené ve všech detailech. Proto potřebujeme čas na vývoj."

Mercedes trvá na tom, že k takovému postupu není donucen okolnostmi. "Dobře víme, že ostatní týmy mají jiné plány a že jsou připravené na první testy. My ale nemáme zpoždění, jen se držíme svých procesů a pak uvidíme, jak to dopadne," uvedl.

Mercedes se zúčastní i prvních testů. A i když to bude s loňským vozem, slibuje si od něj hodně informací. "Na prvním testu budeme mít k vyzkoušení pár dílů," prozradil Haug. "Můžeme použít novou generaci pneumatik, což je dobré pro získání základních dat, jelikož je můžete (díky loňskému vozu) srovnat se starými pneumatikami. Musíme zjistit víc o chování pneumatik na našem autě."

Další článek: Bianchi se stal třetím pilotem Force Indie

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen