Každý den na to myslím, říká Toto Wolff o Abú Dhabí 2021

Toto Wolff přiznal, že stále nevytěsnil myšlenky na loňskou Velkou cenu Abú Dhabí, kde Lewis Hamilton přišel o titul mistra světa.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
Každý den na to myslím, říká Toto Wolff o Abú Dhabí 2021 | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Lewis Hamilton přišel vloni v posledním kole o titul mistra světa a to poté, co ho předjel Max Verstappen na čerstvějších pneumatikách. Závěr závodu ovlivnila nehoda Nicholase Latifiho a kontroverzní rozhodnutí bývalého ředitele závodu Michaela Masiho. 

Na otázku webu Motorsport.com, zda stále přemýšlí o tom, co se stalo v Abú Dhabí, Wolff odpověděl: „Myslím na to každý den. Ale jsem smířený s tím, že Max vyhrál šampionát, protože je to zasloužený šampion.“

„Mám hodnoty týkající se férovosti, a zejména sportovní férovosti. To mi poskytuje základní lásku ke sportu. A ta dostala toho dne na frak.“

Michael Masi od Abú Dhabí reagoval veřejně snad jen dvakrát. Jednou, když odcházel z FIA, podruhé, když mluvil o tlaku veřejnosti po loňském závodě.

O samotném závodě nemluvil a podle všeho ani nikdy nepromluví. Podle Motorsport.com vyšlo najevo, že Masi podepsal dohodu o mlčenlivosti. FIA se pokusila udělat za událostmi tlustou čáru.

Odchod Masiho a další změny však vytoužený klid nepřinesly. Stále se řeší konzistence rozhodnutí sportovních komisařů. Wolff to však vidí jinak.

„Způsob, jakým Muhammad bin Sulajim najímá a přijímá nové zaměstnance, pro mě ukazuje jiný směr,“ řekl Wolff. „Myslím, že hlavním cílem je transparentnost a vytvoření dobrého řídícího orgánu, a to se podle mého názoru děje.“

„Na cestě se určitě objeví nějaké překážky, protože Muhammadova organizace si musí sednout o a každý si musí najít svou roli. Ale jsem spokojený s tím, jak se to vyvíjí.“

„Mají otevřenou mysl. Nejsou názorově vyhranění. Podle mě jsou transparentní, čestní a mají integritu.“

Další článek: Sainz na Leclerca ztrácí 2 desetiny, Cunoda má šílenou rychlost. Co řekl Tost o dalších „svých“ jezdcích?

Témata článku:

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00