Každý dělá soudy jen na základě posledního závodu, odráží Leclerc kritiky | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Každý dělá soudy jen na základě posledního závodu, odráží Leclerc kritiky

Charles Leclerc dojel v posledním závodě druhý za kolegou Carlosem Sainzem. Podle Monačana by však jeho kritici neměli zapomínat na závody, které Velké ceně v Melbourne předcházely.

Zatímco Charles Leclerc čeká na výhru v F1 už téměř dva roky, jeho týmový kolega Carlos Sainz si během posledního půl roku připsal hned dvě.

Někteří fanoušci se proto ptají, zda udělalo Ferrari správně, když se rozhodlo se Sainzem po konci letošní sezony rozloučit, zatímco s Monačanem podepsalo novou víceletou smlouvu.

Leclerc se však v kontextu toho brání a tvrdí, že by lidé neměli zapomínat na závody, které Velké ceně Austrálie předcházely. Zároveň připomněl, že se před kvalifikací v Melbourne dokázal sedmkrát kvalifikovat do první řady.

„Vítězství jsou důležitá, ale body na konci sezony jsou ještě důležitější,“ uvedl podle webu Crash.net Leclerc, který vloni Sainze o několik bodů v rámci celé sezony pokořil.

„Carlos odvedl úžasnou práci při dvou příležitostech, které jsme měli. Teď je na mně, abych zareagoval a snad vyhrál další. To je cíl, na kterém pracuji,“ prohlásil dále Leclerc.

„Lidé v F1 mají tendenci velmi rychle zapomínat a vše hodnotí na základě posledního závodu. Když se ale podívám na svých posledních osm, devět závodů, myslím, že byly na velmi dobré úrovni. Ve většině z těchto závodů však nebylo možné s naším vozem zvítězit. Je ale na mně, abych byl vždy vpředu, když se příležitost naskytne,“ uvědomuje si pilot, který barvy Ferrari hájí již od sezony 2019.

V Melbourne se přitom Leclerc připravil o dobrou šanci vyhrát již v kvalifikaci, v níž skončil po chybě na pátém místě.

„Předtím jsem měl několik dobrých kvalifikací. Myslím, že jsem se sedmkrát za sebou kvalifikoval do první řady. V Austrálii jsem však v sobotu neodvedl dobrou práci,“ dodal Leclerc s tím, že v závodě již bylo vše z jeho pohledu v pořádku.

Doporučujeme

Články odjinud