Katastrofa, hodnotí testy Palmer

Vinou technických problémů objel letošní nováček ve F1 v testech mnohem méně kol než Magnussen.
Katastrofa, hodnotí testy Palmer

Jolyon Palmer před svou premiérovou sezónou ve formuli 1 musel v zimních testech zkousnout řadu problémů, které mu nedovolily pořádně se připravit na letošní ročník formule 1.

Palmer strávil za volantem vozu RS16 čtyři dny, během kterých odjel celkem 267 kol. Jeho týmový kolega Kevin Magnussen naopak každý den odjel více než 100 kol a celkové číslo se vyšplhalo až na hodnotu 509.

„Byla to tak trochu katastrofa,“ řekl Palmer. „Během tří dnů jsem neodjel ani 200 kol.“

„Jako nováček tohle nechcete, naopak se chcete připravit na Melbourne a odvést dobrou práci. Alespoň, že základ vozu je slušný. Budeme na tom i nadále pracovat.“

Palmera sice mrzí, že odjel mnohem méně kol než Magnussen, práce jeho týmového kolegy však bude podle něj pro tým klíčová.

Pohonná jednotka Renaultu se zlepšila o půl sekundy

Pohonná jednotka Renaultu se zlepšila o půl sekundy

„Je to dobré, jelikož kdyby odjel stejný počet kol jako já, měli bychom jako tým problém,“ řekl Brit. „Je dobře, že měl čtyři bezproblémové dny. Také bych si přál čtyři dny bez problémů, ale tak to je.“

Palmer je nicméně rád, že měl v minulém roce od týmu (tehdy ještě pod názvem Lotus) možnost nastoupit v třinácti pátečních trénincích.

„Vozy jsou teď opravdu technické, takže je důležité, že mám zkušenosti, když jsem toho teď moc neodjel,“ dodal. „Díky tomu se necítím tolik pozadu. Jsem si jistý, že se v Melbourne zvednu a všechno bude v pořádku.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Statistický souhrn předsezónních testů 2016: týmy objely svět

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen