Katalánský okruh se nechce střídat s Valencií

Šéf okruhu v Montmelu Vincente Aguilera si přeje pořádat Grand Prix Španělska každý rok a nestřídat se s Valencií. Ale to nemusí nic znamenat.
Katalánský okruh se nechce střídat s Valencií

Letošní rok byl poslední se dvěma závody na španělské půdě, od příštího roku bude jen jeden. Ten je naplánován do Barcelony.

Pak by se měly oba španělské okruhy střídat, stejně jako doposud Hockenheim s Nürburgringem v Německu. Ovšem Aguilera prohlásil, že střídání nechce, závod by rád pořádal v Barceloně každý rok a je připravený jednat o prodloužení smlouvy s formulí 1 až do roku 2020.

Jenomže dohoda o střídání závodů existuje na úrovni vlád obou regionů, takže toto prohlášení nemusí mít žádné dopady. Jelikož se okruhy neobejdou bez státních peněz, těžko budou o střídání či nestřídání rozhodovat samy. Na uzavření této záležitosti je v každém případě minimálně rok času.

Další článek: Button očekával, že o letošní titul bude bojovat McLaren s Lotusem

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.