Katalánský okruh prodloužil s F1 smlouvu do roku 2026

Velká cena Španělska se bude i v dalších letech jezdit v Montmeló nedaleko Barcelony.

S Velkou cenou Španělska to bylo v posledních letech hodně nahnuté. Už v roce 2020 se tam nemělo jet, ale nakonec byly podepsány krátké smlouvy. Na pořádání závodu si navíc už nějaký ten pátek brousí zuby Jerez.

Formule 1 však dnes oznámila, že prodloužila s okruhem smlouvu do roku 2026. V rámci dohody budou provedena vylepšení okruhu a jeho zařízení.

„Jsme potěšeni, že můžeme oznámit tuto dohodu s Circuit de Barcelona-Catalunya. Chci poděkovat promotérovi a úřadům za jejich nadšení a odhodlání udržet formuli 1 v Barceloně, s vylepšeními na okruhu a zařízeních, abychom mohli pokračovat v naší dlouhé společné historii,“ řekl Stefano Domenicali.

„Týmy a jezdci se na závodění na okruhu a návštěvu Barcelonu vždy těší a španělští fanoušci budou i nadále vídat své národní hrdiny, Fernanda Alonsa a Carlose Sainze, zblízka.“

Katalánský okruh také uzavřel smlouvu s MotoGP. Dohoda podepsaná s Dorna Sports zajišťuje pořádání minimálně tří závodů po dobu pěti let. Katalánský okruh se tak bude po příštím roce možná střídat s jiným okruhem. 

Další článek: Marko věří Verstappenově síle na městských tratích a ve slabší Hamiltonovu raketu

Témata článku: