Karun Chandhok má tři možnosti pro vstup do formule 1

Rozhodne se ale až za několik týdnů.
Druhá nejlidnatější země světa má ve formuli 1 svůj tým Force India, ale v posledních letech se musela obejít bez svého jezdce. Největší naději na vstup do královské disciplíny má Karun Chandhok.

"Můj otec, sponzoři, poradci a já jsme teď zaměstnaní na trhu s jezdci F1, snažíme se jednat s těmi správnými lidmi," uvedl Chandhok. "Ale ve formuli 1 je velmi komplikovaná doba s mnoha neznámými."

"Setkali jsme se se všemi novými týmy a některými existujícími, abychom prozkoumali možnosti pro rok 2010. V tuto chvíli bych řekl, že mám tři velmi reálné možnosti závodit v příštím roce ve formuli 1, ale nemyslím, že se cokoliv zveřejní dříve než za pár týdnů."

Podle Chandhoka není startovní rošt pro rok 2010 zdaleka uzavřený. Příležitostí je více než dost.

"Z 26 dílů jezdecké skládačky F1 jich je na svém místě možná 10, takže je tu pořád velký prostor a já jsem optimista, že něco vyjde," řekl.

Logicky se nabízí úvaha, že by Chandhok mohl závodit pro národní tým Force India. Vidžaj Mallya však několikrát zopakoval, že zatím nezná indického jezdce, který by byl pro formuli 1 připravený.

Jistá naděje se objevila, když Mallya prohlásil, že Chandhoka vyzkouší v simulátoru McLarenu. Následně se objevily informace, že by mohl místo v indickém týmu získat. "Vše, co bylo napsáno, jsou jen spekulace a nic nebylo potvrzeno," reagoval Chandhok.
Další článek: Campos chce angažovat De la Rosu, tomu ale schází podpora

11:34 | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
21. ledna | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.