Kartykejan: Vettel se zachoval neprofesionálně, je to ufňukánek

Slovní přestřelka mezi Sebastianem Vettelem a Narajnem Kartykejanem kvůli kolizi v Sepangu pokračuje. Indický jezdec vrátil kritiku německému soupeři.
Kartykejan: Vettel se zachoval neprofesionálně, je to ufňukánek

Po Grand Prix Malajsie Vettel nepřímo označil Kartykejana za idiota kvůli nehodě, během níž se jejich vozy dostaly do kontaktu, což Vettelův red bull odnesl defektem pneumatiky.

"Je to skutečně ostuda, když mistr světa říká takové věci," reagoval Kartykejan v rozhovoru pro Hindustan Times. "Je opravdu smutné, že jezdec, který toho tolik dokázal, si na mně vybíjí svou frustraci z toho, že má těžký rok. Nečekal bych, že profesionální sportovec bude takový ufňukánek."

Kartykejan si stále stojí za tím, že nemohl dělat víc pro to, aby ho mohl Vettel předjet o kolo. Maximálně vyjel na obrubník, tam mu to ale klouzalo, takže se potřeboval vrátit zpět na trať. FIA s ním ovšem nesouhlasila a po závodě ho potrestala.

"Nezajímalo je, co říkám, protože jim pan Vettel řekl bůhvíco, když u nich byl," dodal na adresu stewardů.

Indickému jezdci se dostalo zastání od soupeřů z Force Indie, Hülkenberg a di Resta se shodli, že si takovou kritiku a nadávku nezasloužil.

Další článek: Hamilton: Musíme zlepšit přítlak v nižších rychlostech a zastávky