Kartykejan si je jistý zlepšením HRT

Tým HRT má sebou první krátký test s novým vozem. F112 fungovalo podle očekávání a Narajn Kartykejan dokonce míní, že je lepší než F111.
Kartykejan si je jistý zlepšením HRT

HRT muselo absolvovat nárazové testy FIA nadvakrát a s novým autem se dostalo poprvé na trať až v pondělí v Barceloně. Do kokpitu F112 usedl Narajn Kartykejan a v rámci filmového dne odjel něco málo přes 10 kol.

"První dojmy jsou dobré," komentoval indický jezdec. "Určitě je to zlepšení vůči loňskému roku. Nemohli jsme pracovat na nastavení a podobných věcech, ale zdá se, že vše funguje dobře, a žádné větší problémy jsme neměli, takže se teď můžeme těšit na sezónu."

"Všichni pracovali tvrdě a nový management týmu dal vše dohromady za velmi krátkou dobu. Na voze odvedli pořádnou práci a jsem si jistý, že představuje velký krok vpřed vůči loňskému roku, takže snad dokážeme soupeřit se stejnými týmy jako loni."

Po krátkém testu se tým sbalil a další vystoupení ho čeká až v Melbourne při Grand Prix Austrálie. F112 má na kontě minimum kilometrů a vyzkoušel si ho jen jeden jezdec. "Je to velmi důležité, i když to tak možná nevypadá, ale jakékoliv kilometry jsou před Austrálií životně důležité, abychom věděli, že je auto v dobrém stavu. Teď je naším úkolem ho zlepšovat a jít vpřed," dodal Pedro de la Rosa, jenž si své pracovní náčiní vyzkouší poprvé až v Melbourne.

Další článek: Jsme připraveni bojovat s Red Bullem, nic dalšího nepotřebujeme, hlásí Button

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10