Kartykejan se chystá závodit v Indycar

Indický pilot po skončení týmu HRT hledá uplatnění za oceánem. Věří, že se mu v Indycar budou hodit zkušenosti ze série NASCAR Trucks.
Kartykejan se chystá závodit v Indycar

Indický závodník Narajn Kartykejan uvedl pro britský magazín Autosport, že pokud se mu nepodaří získat uplatnění ve formuli 1, bude hledat místo v americké sérii monopostů Indycar. Prý už jednal s renomovanými týmy Chip Ganassi Racing a Andretti Autosport. Přestože je schopný s sebou přinést i sponzory, zatím žádný kontrakt nepodepsal.

Ind si už závodění na americkém kontinentu vyzkoušel. Roku 2010 absolvoval devět závodů série NASCAR Trucks. Nejlépe dojel jedenáctý na Texas Motor Speedway ve Forth Worth. "Pochopitelně jsou mezi NASCAR a Indycar velké rozdíly, ale zkušenosti z oválů mi mohou jedině pomoci. Budu se mít hodně co učit, ale mám drobnou výhodu oproti úplným nováčkům," uvedl účastník 46 velkých cen F1.

Šestatřictiletého pilota v jeho kroku povzbuzují i loňské výsledky Rubense Barrichella ve stáji KV Racing Technology, který se při své první sezoně v Indycar v závěru sezony dvakrát vešel do elitní pětky a celkově skončil dvanáctý. "Když se podíváte, co loni dokázal Rubens, vidíte, že se dá dosáhnout dobrých výsledků, i když nejezdíte pro elitní tým," chválí svého předchůdce. "Doufejme, že se zkušenostmi, které mám, bych mohl odvést dobrou práci a předvést se."

Ind závodil roku 2005 v týmu Jordan. Za čtvrté místo ve Velké ceně USA, do které odstartovalo jen šest vozů, získal svých jediných pět bodů v F1. V dalších dvou letech testoval Williams. Do F1 se vrátil roku 2011, kdy odjel osm závodů za tým HRT, v jehož barvách absolvoval i celou uplynulou sezonu.

Diskuze (86) Další článek: Navzdory nucenému uvolnění Glocka je Marussia pozitivní
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00