Kartykejan: Nejsme kašpaři, jsme seriózní tým

Narajn Kartykejan se brání kritice šéfa španělské automobilové federace, Hispania Racing to podle indického pilota míní se svojí účastí v šampionátu vážně.
Kartykejan: Nejsme kašpaři, jsme seriózní tým

Když se ani jeden z pilotů HRT v Austrálii nekvalifikoval do závodu, řekl prezident španělské automobilové federace Carlos Gracia, že by radši neviděl na roštu žádný španělský tým, než aby HRT bylo za kašpary.

"Respektujeme pravidla a chceme být úspěšní, takže musíme být mnohem lepší," řekl Kartykejan pro AFP. "Ale není férové nás označovat za kašpary. Není to správné. Jsme seriózní tým a zlepšíme se."

Pro HRT je důležité se kvalifikovat v Malajsii a podle indického jezdce bude úspěch stáje do značné míry záležet na novém předním křídle, doposud vůz F111 disponoval loňskou verzí.

"Největší vliv bude mít nové křídlo vozu," řekl. "Jestli ho budeme mít v Sepangu na voze, tak si celkem věřím, že se dokážeme kvalifikovat do závodu. Pak by naše sezóna skutečně začala."

"Mohli bychom na tom dál stavět a pro mě osobně je to důležité, protože chci letos dokázat pár věcí. Je to pro mě důležité také proto, že letos pojedeme Grand Prix Indie."

Další článek: Video: Nico Rosberg vysvětluje funkce letošního volantu Mercedesu

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00