Kartykejan nahradí v Indii Liuzziho

Ve Velké ceně Indie pojedou s vozy HRT domácí Narajn Kartykejan a Daniel Ricciardo. Odpočívat bude Vitantonio Liuzzi.
Kartykejan nahradí v Indii Liuzziho

Stáj HRT již před více než měsícem oznámila, že do první Velké ceně Indie v historii nasadí domácího Narajna Kartykejana, který v jejích barvách zahájil letošní sezonu. Nyní španělská stáj upřesnila, že Indovi uvolní závodní kokpit Vitantonio Liuzzi.

"Řídit před jásajícími domácími fanoušky je mimořádná životní zkušenost. Cítím se velmi šťastný," rozplýval se Kartykejan. "Samozřejmě se budu snažit zajet pro sebe a pro tým dobrý výsledek."

Zároveň by se čtyřiatřicetiletý Ind rád stal vzorem pro své mladší krajany. "Dostat se v mé době do F1 byl nesmírně náročný úkol. Nedokázal jsem si představit, že bych byl na startu první indické velké ceny. A najednou se tam postavím na rošt."

Podle šéfa týmu HRT Colina Kollese dostane Kartykejan šanci jen v Indii, ale díky jeho účasti bude HRT závod na okruhu Buddh International u Nového Dillí považovat za domácí. Přispívá k tomu také sponzor Tata.

"Narajn je talentovaný jezdec. Jsme velmi hrdi, že ho máme v týmu při první Velké ceně Indie. Požádal jsem Tonia Liuzziho, aby mu pro Velkou cenu Indie uvolnil místo. Musím mu poděkovat za jeho profesionální chování a přístup," pochvaloval si Kolles.

Další článek: Do švýcarské stáje se vrací aerodynamik Willem Toet

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00