Kariéru De Vriese budeme i nadále podporovat, říká Wolff

Kariéru De Vriese budeme i nadále podporovat, říká Wolff

Šéf Mercedesu Toto Wolff považuje Nycka de Vriese za inteligentního závodníka a chce mu pomáhat i poté, co Nizozemec ztratil sedačku u AlphaTauri.

Nyck de Vries byl několik let spjat s Mercedesem, pro který závodil ve formuli E a ve formuli 1 pro německý tým plnil roli rezervního jezdce.

Tato spolupráce však vloni skončila, když de Vries podepsal smlouvu s Red Bullem a stal se plnohodnotným pilotem stáje AlphaTauri.

Angažmá Nizozemce v italském týmu však nedopadlo podle představ. Majitel týmu, rakouský Red Bull, nebyl s výkony de Vriese spokojen, a proto se s ním ještě před letní přestávkou rozloučil.

Šéf Mercedesu Toto Wolff se však nyní nechal slyšet, že navzdory dočasně „přetrhaným“ vazbám, poskytne de Vriesovi podporu.

„Nyckovi fandím, protože je nesmírně inteligentní a vždy hodně přispíval k vývoji našeho vozu,“ řekl Wolff pro Sky Sports.

„Možná potřeboval víc času. Věřím, že kdyby mu poskytli celou sezonu, mohl být v budoucnu dobrým kandidátem na druhé místo v Red Bullu. To však není náš problém,“ pokračoval 51letý boss Mercedesu.

„Je mi ho však líto. Hned v pondělí ráno (po oznámení konce v AlphaTauri, pozn. red.) mi zavolal, jestli mám čas na kávu. Tak jsem šel. V našem týmu jsou všechny pozice obsazené, ale budeme ho i nadále podporovat, jak to půjde,“ slíbil Wolff.

Doporučujeme

Články odjinud