Kanada McLarenu nebude vyhovovat, varuje Button

Jenson Button před Velkou cenou Kanady krotí očekávání fanoušků z opakování bodového umístění z Monaka.
Kanada McLarenu nebude vyhovovat, varuje Button

Dlouhé rovinky okruhu Gillese Villeneuvea v Montrealu podle Brita nebudou mclarenu MP4-30 příliš sedět.

Po pomalé trati v ulicích Monte Carla, kde tým z Wokingu získal zásluhou Buttona první čtyři letošní body, přichází na řadu několik okruhů, na kterých je několik dlouhých rovinek. A právě na nich by měl McLaren s pohonnou jednotkou Honda ztrácet.

„V každém závodě jsme v kvalifikaci získali pár pozic, přibližovali jsme se a přibližovali, celkově vzato, v každém závodě jsme udělali krok vpřed,” řekl po prvních šesti podnicích letošní sezóny Formule 1 Button.

„Myslím ale, že v dalším závodě se z pohledu výkonnosti nezlepšíme, jelikož je tam spousta dlouhých rovinek. Je to okruh, který nám moc nebude sedět. Nikdy ale nevíte, mohli bychom tam získat nějaké body,”

V následujících několika závodech by měl McLaren na svůj vůz nasadit několik vylepšení, která podle Buttona pomohou týmu získat body ve druhé polovině sezóny.

„Oba máme rádi Kanadu, nebude ale snadné tu bodovat. Pak nás čeká Rakousko, kam chystáme další vylepšení,” dodal mistr světa z roku 2009. „Snad uvidíme ke konci roku lepší a konstantnější výkony.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Williams: Mercedes dominuje, Ferrari sbírá drobky

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.