Kam zamíří formule 1 po Rusku? Ecclestone myslí na JAR a Mexiko

Bernie Ecclestone nemá v úmyslu nechat kalendář závodů F1 odpočívat. Změny plánuje na dlouhou dobu dopředu, po roce 2014 se mají vrátit dvě země, ve kterých se jezdilo v minulosti.
Kam zamíří formule 1 po Rusku? Ecclestone myslí na JAR a Mexiko

Do roku 2014 jsou pro kalendář formule 1 naplánované novinky. Letos přibyla Indie, příští rok se vrátí Spojené státy a o rok později premiéru zažije Rusko. Ale ani poté se kalendář Grand Prix neustálí.

"Po Rusku bych chtěl jet do Jihoafrické republiky a Mexika," uvedl Ecclestone pro The Independent. "Obě země se snaží něco udělat. O závod formule 1 usiluje také Řecko. Němci jim půjčí peníze."

Jihoafrická republika a Mexiko by nebyly v kalendáři žádnými nováčky. Mexiko má na kontě celkem 15 Grand Prix, poslední z roku 1992, Jihoafrická republika uspořádala 23 závodů, poslední v sezóně 1993.

Na příští rok je naplánováno 20 závodů, ale s otazníkem stále zůstává Grand Prix Bahrajnu, která má v současnosti datum 22. dubna. Šéf formule 1 prozradil, že Bahrajnci zaplatili poplatek za závod, jehož výše se odhaduje na 30 miliónů dolarů, i letos, i když se u nich nakonec nejelo. "Řekl jsem, že jim peníze vrátíme, a oni řekli, ať se neobtěžujeme," uvedl.

K bahrajnské Grand Prix 2012 Ecclestone dodal: "S Bahrajnci jsem mluvil včera a říkali, že všechno bude v pořádku. Kvůli nim doufám, že mají pravdu."

Diskuze (48) Další článek: Räikkönen a Sutil navštívili Williams
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00