Kam si zajet na závody F1? Máme 3 favority

Reklama 16. května 2022
Vzrušující start, skřípění pneumatik v zatáčkách, adrenalinové průjezdy obávanými šikanami i nervy drásající pit stopy. I když vás závody F1 v televizi baví, teprve naživo poznáte opravdovou (a mnohem působivější) realitu. Grand Prix F1 zkrátka musíte zažít. Podívejte se kde.
Kam si zajet na závody F1? Máme 3 favority

Španělsko

Vzrušení na trati aneb dovolená ve Španělsku jinak. Velkou cenu Španělska hostí okruh Circuit de Catalunya u Barcelony. Na jezdce zde čeká 66 kol, vítězství z roku 2021 obhajuje Lewis Hamilton. Trať mnozí považují za vůbec nejlepší v rámci celého seriálu Grand Prix. To ale není jediný důvod, proč na prvním místě doporučujeme zrovna temperamentní stát na Pyrenejském poloostrově.

Španělsko je z Česka skvěle dostupné. Let z Prahy trvá pouze 2 a půl hodiny, letenky navíc často seženete v akci. Dopravit se sem případně můžete i autem či autobusem. Z centra Barcelony k okruhu snadno dojedete vlakem. Co se míst týče, za nás je nejlepší strategicky umístěná tribuna L. A až závod skončí? Vyrazte zpracovávat dojmy do baru, kde vám naservírují pravé španělské tapas.

Monako

Když na závodním okruhu v Monaku zhasnou startovní světla, je ve vzduchu až neuvěřitelně elektrizující atmosféra. Tenhle závod totiž není jen obyčejným sportovním kláním, jde o společenskou událost. Možná monacký okruh považujete za nejkratší a nejpomalejší trať celého šampionátu, na místě by se ale napětí dalo krájet. Protože oč méně se tady předjíždí, o to víc záleží na strategii a bojovém duchu.

Spousta fanoušků pro dopravu volí vlastní automobil, alternativou je let z Prahy do Nice a odtud pokračování hromadnou dopravou až do Monaka. I když VC Monte Carlo platí za celoživotní zážitek, je třeba počítat s tím, že v Monaku není zrovna levno. Pokud chcete ušetřit, vyplatí se ubytování hledat ve francouzském městě Nice. Po samotném Monaku, druhém nejmenším státu na světě, se pak dá komfortně pohybovat pěšky.

Itálie

Když se řekne tradice ve světě F1, mnozí si jako první vybaví Grand Prix Itálie. Její historie sahá až do roku 1921. Monza dnes představuje nezastupitelný okruh, který v programu Mistrovství světa Formule 1 chyběl pouze jednou jedinkrát. Zdejší atmosféra je typicky italská: těšit se můžete nejen na spoustu bouřlivého fandění, ale třeba i na perfektní cappuccino. Na Monze se také často lámou rychlostní rekordy, jde tedy o trať, kde se vyplatí mrkat co nejméně.

Autodromo Nazionale di Monza je situovaný zhruba 20 km od Milána. Letecky jste tam za hodinu a půl, jízda autem zabere zhruba 10 hodin. Nechcete se ubytovávat v kempu u okruhu? Protože Milán je vnímaný spíše jako město módy než levného ubytování, vyplatí se najít hotel v nedalekém Bergamu. Tamější kulisy jsou navíc tak malebné, že se vám v nich po dni plném zážitků bude parádně usínat.

Další článek: Co se stane, pokud přestanete platit povinné ručení?

Témata článku: ,