Kam se poděla naše přilnavost? ptají se u Force India

Oba jezdci skončili u dna kvalifikační výsledkové listiny.
Klepněte pro větší obrázekForce India řeší po kvalifikaci v Abú Zabí záhadu. Oba její jezdci ztratili v první části z nějakého důvodu přilnavost a zůstali trčet na sedmnáctém a osmnáctém místě.

„Krátká kvalifikace, spousta problémů. Auto vůbec nemělo přilnavost, hlavně na zádi. Strašně se přetáčelo a dalo mi práci udržet ho na trati,“ popsal osmnáctý Adrian Sutil. „Jsem velice zklamaný.“

Sedmnáctý Tonio Liuzzi litoval ztracené příležitosti. „Po prvním kole jsem byl spokojený. Auto bylo dobré, měli jsme na to, postoupit. Ale jakmile jsme přezuli pneumatiky, začaly problémy. Najednou jsme neměli žádnou přilnavost. Bylo to vážně divné. Musíme zjistit, co se to vlastně stalo. Jestli to bylo pneumatikami nebo tlakem…,“ řekl Liuzzi.

Ital přesto doufá, že se mu v Emirátech podaří zopakovat výkon z Brazílie, kde po startu z posledního místa skončil jedenáctý. „V Brazílii jsme ukázali, že se i z takové pozice dokážeme dostat blízko bodům. Bude to těžké, ale řekl bych, že desáté místo by bylo možné. V trénincích bylo vidět, že s těžkým autem si vedeme dobře,“ věří.
Další článek: Buemi oslavil narozeniny postupem do třetí části