Kam míří Briatore? K Ferrari, anebo ještě výš?

Bývalý šéf Renaultu Flavio Briatore vyprovokoval svým působením v padoku GP Itálie četné spekulace. Německý deník Die Welt si dokonce myslí, že ho chce jako šéfa týmu angažovat Ferrari. Pravda je ale asi trochu jinde.

Briatore rozdráždil pozornost reportérů několika návštěvami přímo v Maranellu. Při Velké ceně Itálie pak byl u Scuderie čestným hostem. Die Welt píše, že se Ferrari chystá odklidit svého prezidenta Luku di Montezemola do politiky a nahradit ho Johnem Elkannem, dědicem rodiny Agnelliů. Jakmile by byl Montezemolo pryč, mohl by se šéfem závodního týmu stát právě Briatore místo Stefana Domenicaliho.

Informace, se kterými pracuje redakce F1sports spíš ale naznačují, že Briatore vyjednává s Ferrari o podpoře v boji o místo Bernieho Ecclestona. Italský podnikatel, který si právě dobrovolně odpykává zákaz činnosti ve formuli 1 do roku 2012, nechce být nikým menším než šéfem celé soutěže.

Osmdesátiletý Ecclestone hodlá podle vlastních prohlášení pracovat až do své smrti. Jeho zaměstnavatele společnost CVC ale pravděpodobně představa, že se její správce jednoho dne zhroutí přímo v kanceláři a zanechá formuli 1 v šoku a bezprizorní, příliš nenadchla.

Šedesátiletý Briatore pomýšlel na místo ve vedení série už jednou. Vloni, když se týmy rozhádaly s FIA  a plánovaly založit vlastní značku, měl být Briatore jejím ředitelem. Na rozkol ale nakonec nedošlo a Briatore později toho roku přišel u Renaultu o práci.

Provalilo se na něj, že v Singapuru 2008 poslal bourat do zdi Nelsona Piqueta, aby tak safety car pomohl Fernandu Alonsovi. Dostal za to od FIA doživotní zákaz činnosti, který později zrušil francouzský soud. Nakonec se s federací dohodl na zákazu do roku 2012.

Na začátku tohoto roku ještě prohlašoval, že se do formule 1 nevrátí už nikdy, teď si Briatore evidentně začíná připravovat půdu pro velkolepý comeback.


Čtěte také: S Pirelli se do formule 1 nevrátím, říká Briatore

Další článek: Whitmarsh myslí na budoucnost, chtěl by Vettela

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.