Kam dál s Magnussenem?

Černý Petr nakonec zůstal Kevinu Magnussenovi, který je momentálně bez závodní sedačky. Jaká je jeho budoucnost?
Kam dál s Magnussenem?

Magnussen byl letos vyrovnaným soupeřem Buttona v kvalifikacích, ale do cíle nedovezl tolik bodů. Příští rok bude Magnussen bez závodní sedačky, zůstává jako rezervní jezdec McLarenu.

Ve Wokingu včera zdůraznili, že by jeho kariéra mohla být podobná Alonsovi, který po ročním závodění také rok testoval, aby se nakonec opět vrátil do závodů. Magnussenova přestávka by ale musela být delší, Button chce zůstat déle než rok, navíc se díky zákazu testování Magnussen zase tolik nesveze...pokud vůbec. 

„Chápeme, že je zklamaný, že nebude závodit příští rok, ale to nejlepší, co mu můžeme nabídnout, je to, že bude stále součástí rodiny. Projekt McLaren-Honda je obrovský,“ řekl Boullier pro Crash.net.

„Je zde dost prostoru k tomu, aby se dále učil a to zejména od těchto dvou chlapů (Alonso, Button), tím že bude navštěvovat závody a tím, že už má roční zkušenost. Nevím, zda mu dokážeme dát nějakou šanci na testování, možná ano.“

„Měl velmi dobrý rok. Jako nováček odvedl velmi dobrou práci. Neexistuje důvod, proč by se neměl vrátit k závodění v F1.“

McLaren by se mohl pokusit Magnussena umístit do některého z jiných týmů. „Možná, mohlo by to být možné, ale ještě to neřešíme. Kevin má rozhodně 100 procent naší důvěry. Má větší šanci než kdokoliv jiný být ve formuli 1 v roce 2016.“

Magnussen chce ale závodit a to už v příštím roce, i když to samozřejmě bude mimo formuli 1. „Myslím, že by to mohl zkusit,“ pokračuje Boullier. „Ale je součástí tohoto velkého projektu McLaren-Honda, takže si nemůžeme dovolit být ve střetu s jinými značkami, což dost omezuje jeho možnosti.“

Další článek: Ecclestone podpořil Hornera: Vraťme osmiválce

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10