Kaltenbornová získala třetinový podíl v týmu Sauber

Peter Sauber se rozhodl podělit o tým s ředitelkou Monishou Kaltenbornovou, které hodlá v blízké budoucnosti předat i vedení.
Kaltenbornová získala třetinový podíl v týmu Sauber

Sauber se chce nejpozději příští rok odebrat zpět do důchodu a jasně řekl, že otěže týmu plánuje předat současné ředitelce Monishe Kaltenbornové. Teď to nepřímo potvrdil tím, že na ni převedl také třetinový podíl v týmu. Finanční pozadí nezmínil, ale zřejmě to udělal bezúplatně.

"Když v roce 2009 odešlo BMW z formule 1, sehrála Monisha Kaltenbornová klíčovou roli při záchraně týmu a od té doby odvádí mimořádnou práci v roli výkonné ředitelky," uvedl Sauber. "Pro mě to znamená důležitý krok v kontinuitě, když ji předám třetinový podíl."

"Přeji si zajistit, že naše společnost bude i nadále vedena tak, jak bych ji dlouhodobě vedl já. Monisha Kaltenbornová a můj syn Alex, který do společnosti vstoupil v roce 2010 jako marketingový ředitel a stal se také členem představenstva, tento cíl plní. Znamená to, že můžeme našim zaměstnancům nabídnout pozitivní vyhlídky do budoucna."

Sauber si ponechal v týmu dvoutřetinový podíl. "Pro mě tento krok znamená projev té největší možné důvěry a já udělám vše, co bude v mých silách, abych si ji zasloužila," dodala Kaltenbornová.

Další článek: Whiting vysvětlil, proč FIA musela Hamiltona poslat na konec roštu

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen