Kaltenbornová: Výrobci by měli dostat šanci dohnat Mercedes

Šéfka Sauberu si myslí, že by se měla pravidla okolo vývoje motorů uvolnit pro Renault, Ferrari a Hondu, ale ne pro Mercedes. Tím by se prý podařilo dohnat náskok Mercedesu.
Kaltenbornová: Výrobci by měli dostat šanci dohnat Mercedes

Podle Kaltenbornové je to jediná možnost, jak mohou výrobci dohnat ztrátu na Mercedes. To je docela zajímavé, protože Sauber sám využívá pohonnou jednotku Ferrari, která podle některých je už téměř na úrovni Mercedesu.

„Nechci to teď srovnávat s DTM, ale oni dovolili jednomu velkému jménu (Mercedes) vyvíjet, zatímco ostatní moc nevyvíjeli, aby se dostali na určitou úroveň,“ řekla pro Sky Sports.

„Myslím, že je to ten typ uvažování, který potřebujeme, abychom vyrovnali pole, protože jinak tu ten náskok bude několik let a nikdo je nedožene. Nechceme, aby to tak bylo další dva, tři roky.“  

Na dotaz, zda by mohl Mercedes svou výhodu ještě navýšit, Kaltenbornová odpověděla: „Přesně tak, pokud to otevřete, tak pro každého. Když budou i nadále vyvíjet, tak mají tak masivní náskok, že si myslím, že i kdyby vyvíjet přestali, tak ostatním bude trvat roky, než je doženou.“

Podobný názor má i Christian Horner, který zdůrazňuje, že to není „fňukání“ a že Mercedes odvedl skvělou práci.

„Nemyslím, že si formule 1 může dovolit, aby byli Honda a Renault v situaci, v jaké nyní jsou. Měli jsme tu nového prezidenta Hondy a nemyslím si, že to pro něj byla dobrá show. Ani pro Renault to není velké povzbuzení, aby se dál zavázal k účasti ve sportu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Arrivabene chce skoncovat s falešným pátečním optimismem

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.