Kaltenbornová varuje: Víc než 20 závodů by bylo kontraproduktivní

Kalendář formule 1 by se pro příští sezonu mohl skládat z více než dvaceti závodů. Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová však před další expanzí varuje.
Kaltenbornová varuje: Víc než 20 závodů by bylo kontraproduktivní

Sezona 2014 by mohla být pro komunitu formule 1 zajímavá nejen velkou, dlouho očekávanou, změnou technických pravidel, nýbrž i překročením dohodnuté hranice dvaceti závodů za sezonu. Hned tři nové tratě mají totiž přislíbeno dostat příležitost k pořádání velké ceny, jenomže ze současných devatenácti závodů z kalendáře vypadne jediný, a to Grand Prix Indie. Rakousko, Rusko a New Jersey by tak společně se současnými podniky daly dohromady jednadvacet závodů.

Šéfka stáje Sauber Monisha Kaltenbornová však předem varuje, že navýšení počtu závodů nad stanovený limit by ve výsledku mohlo celou soutěž poškodit. "Musíme si dávat pozor na to, jaký druh výsledného dopadu to bude mít, protože momentálně víme, že už jen těch dvacet závodů je z personálního hlediska celkem velkou výzvou.  Pokud navýšíte počet závodů, musíte mít na mysli, jaký dopad to bude mít na lidi, se kterými se bude začínat. Potřebujete víc lidí?

Dále se musí brát ohled na trh. Pokud ho přesytíte závody, nemusí to být pro celkový produkt pozitivní. Tohle jsou záležitosti, na které se musíme pořádně podívat a teprve pak se rozhodnout, jestli by to bylo, nebo nebylo dobré. Co se týče současné struktury, kterou máme, překročení dvaceti závodů by bylo příliš," vysvětlila svůj pohled na současnou situaci dvaačtyřicetiletá indická rodačka.

Další článek: S Davidem Coulthardem nejen o letošní sezoně F1

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10