Kaltenbornová: Sauber musí ukázat, že jde správnou cestou

Šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová řekla, že švýcarská stáj musí novému majiteli ukázat, že je ve vývoji svého vozu na správné cestě.
Kaltenbornová: Sauber musí ukázat, že jde správnou cestou

Po dlouhotrvajících finančních problémech týmu se v červenci letošního roku našel jeho zachránce - švýcarská investiční společnost Longbow Finance SA. Tým od té doby najal další zaměstnance, pro Velkou cenu Belgie chystá vylepšení svého vozu a chce svůj vývoj ukázat také na trati.

Na dotaz, zda je krok vpřed z pohledu výkonnosti důležitý ve snaze týmu ukázat, že jde správným směrem, Kaltenbornová jasně řekla: „Absolutně.“

„Myslím, že je velmi důležité ukázat, že tým nyní realizuje to, co jsme začali již dříve, kromě toho se všichni samozřejmě soustředíme i na nový vůz,“ dodala.

„Takže opravdu musíme udělat totéž, je však důležité, že stále dokážeme tohle přinést (na letošní vůz) a nemarníme časem.“

Sauber chystá pro Spa nové díly

Sauber chystá pro Spa nové díly

Pro závod ve Spa-Francorchamps tým chystá k zadnímu křídlu, které mělo premiéru už na Hungaroringu, ještě vylepšené přední křídlo.

„Je to nové přední křídlo a pár dalších drobností, takže myslím, že když se zkompletuje celý balík - jelikož nasazení jen samotného vylepšeného zadního křídla nebylo velkým krokem, tak že jako celek to může být hezký krok vpřed. Samozřejmě nikterak obrovský, ale dobrý krok.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Měl jsem spíše nějaký tým koupit, přiznává Haas

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10