Kaltenbornová: Sauber musí ukázat, že jde správnou cestou

Šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová řekla, že švýcarská stáj musí novému majiteli ukázat, že je ve vývoji svého vozu na správné cestě.
Kaltenbornová: Sauber musí ukázat, že jde správnou cestou

Po dlouhotrvajících finančních problémech týmu se v červenci letošního roku našel jeho zachránce - švýcarská investiční společnost Longbow Finance SA. Tým od té doby najal další zaměstnance, pro Velkou cenu Belgie chystá vylepšení svého vozu a chce svůj vývoj ukázat také na trati.

Na dotaz, zda je krok vpřed z pohledu výkonnosti důležitý ve snaze týmu ukázat, že jde správným směrem, Kaltenbornová jasně řekla: „Absolutně.“

„Myslím, že je velmi důležité ukázat, že tým nyní realizuje to, co jsme začali již dříve, kromě toho se všichni samozřejmě soustředíme i na nový vůz,“ dodala.

„Takže opravdu musíme udělat totéž, je však důležité, že stále dokážeme tohle přinést (na letošní vůz) a nemarníme časem.“

Sauber chystá pro Spa nové díly

Sauber chystá pro Spa nové díly

Pro závod ve Spa-Francorchamps tým chystá k zadnímu křídlu, které mělo premiéru už na Hungaroringu, ještě vylepšené přední křídlo.

„Je to nové přední křídlo a pár dalších drobností, takže myslím, že když se zkompletuje celý balík - jelikož nasazení jen samotného vylepšeného zadního křídla nebylo velkým krokem, tak že jako celek to může být hezký krok vpřed. Samozřejmě nikterak obrovský, ale dobrý krok.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Měl jsem spíše nějaký tým koupit, přiznává Haas

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen