Kaltenbornová: Sauber musí být odvážnější

Jestliže Sauber nechce, aby tohle pro něj byla nejhorší sezóna v historii, musí být podle jeho šéfky Monishi Kaltenbornové odvážnější.
Kaltenbornová: Sauber musí být odvážnější

Stáj z Hinwilu i po jedenácti závodech letošní sezóny na svém kontě stále nemá ani bod. Pokud by u týmu zůstala nula v hodnocení Poháru konstruktérů i na konci roku, byla by to první sezóna, ve které Sauber od svého vstupu do F1 v roce 1993 vyšel bodově naprázdno.

Kaltenbornová již dříve takovou situaci popsala jako "nepřijatelnou" a vyzvala svůj tým, aby zvolil mnohem agresivnější přístup.

„Z pohledu vývoje možná budeme muset změnit určité způsoby myšlení a být agresivnější,“ řekla Autosportu. „Možná potřebujeme více odvahy, abychom se vydali jiným směrem.

Myslím, že v tomhle autě je potenciál, který získáme tím, že lépe pochopíme data a chování našeho vozu. Určitě k tomu máme vše potřebné, musíme pracovat na našich zdrojích, pak už nám stačí jen více odvahy jít a udělat něco jiného.“

Sauber: od Ferrari neutečeme, podrželi nás v těžkých časech  

Sauber: od Ferrari neutečeme, podrželi nás v těžkých časech  

Podle Kaltenbornové udělal Sauber rovněž chybu v tom, že se snažil vyvíjet příliš mnoho komponent sám a nevyužíval tolik technické podpory ze strany Ferrari.

„Nejsme tak závislí na spolupráci s ostatními týmy, děláme si věci sami. Tentokrát jsme se ale nevydali správným směrem. Možná, že to vzhledem ke všem požadavkům a složitostem na voze může mít smysl tu a tam spolupracovat s jiným týmem. Není to ale to nejdůležitější, podle nás musíme být agresivnější z pohledu našeho vozu a vývoje. To je oblast, kde musíme mít trochu více odvahy.“

Diskuze (4) Další článek: Wolff si pochvaluje novou podobu formule 1
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10