Kalendář pro letošní rok by měl být potvrzen během příštího týdne

Začátek nové sezony formule 1 se nám nezadržitelně blíží, stále však neznáme finální podobu kalendáře pro rok 2013. Ta by mohla být známa během příštího týdne.
Kalendář pro letošní rok by měl být potvrzen během příštího týdne

Na začátku prosince schválily příslušné orgány Mezinárodní automobilové federace kalendář pro následující sezonu, nicméně jeho podoba dosud obsahuje jisté nedostatky. Datum 21. července je sice označeno jako den, kdy se pojede velká cena, jenomže už chybí údaj o tom, jaká přesně by to měla být. Jisté je jen to, že se bude jednat o evropský závod.

Během loňského roku se hodně mluvilo o návratu GP Francie, nicméně organizátoři nesehnali potřebné finance pro pořádání takovéto akce. Občas se objevovaly i informace o Velké ceně Rakouska, avšak ta se také nezdá příliš reálná. Největším kandidátem je v současné době Grand Prix Turecka, která se naposledy jela v roce 2011, jenomže i v Istanbulu chybějí peníze.

Bernie Ecclestone teď veřejnosti sdělil, že finální rozhodnutí by mohlo padnout už během příštího týdne. "Momentálně přemýšlím o Turecku a o navrácení šampionátu do Istanbulu, je ale také celkem možné, že v tomto roce pojedeme jen devatenáct velkých cen. To by pro formuli 1 nebyl problém. Vše si třeba ujasníme už během příštího týdne," dodal.

Diskuze (23) Další článek: Mercedes čekají v příštích sezonách lepší časy, slibuje Schumacher