Kalendář 2014: Zřejmě jen devatenáct závodů a závěr v Abú Zabí

Bernie Ecclestone dál pracuje na kalendáři pro příští sezónu a kromě vyřazování závodů také mění jejich pořadí, opona by měla spadnout na Yas Marině.
Kalendář 2014: Zřejmě jen devatenáct závodů a závěr v Abú Zabí

Původní návrh kalendáře 2014 čítal 22 Grand Prix, ale neoficiálně už byly vyřazeny New Jersey a Mexiko. Během víkendu v USA se pak v paddocku hovořilo o tom, že také Korea dostala červenou, takže se počítá jen s 19 závody.

Podle britského Autosportu pak Ecclestone začal měnit některé termíny a teď chce, aby se sezóna uzavřela v Abú Zabí místo Brazílie. Na Yas Marině by se tak mohly uskutečnit případné posezónní testy.

Týmy také chtěly, aby se Malajsie přesunula o týden blíž k Austrálii, aby došlo k úsporám logistických nákladů, ale to se podle všeho nestane.

Závěrečnou verzi kalendáře by FIA měla schválit 6. prosince.

Další článek: Mallya chce uzavřít sestavu Force Indie až v prosinci

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna