K radosti domácích fanoušků vyhráli Závod šampionů Němci

Závod šampionů již popáté v řadě ovládli Němci reprezentovaní sedminásobným mistrem světa F1 Michaelem Schumacherem a dvojnásobným mistrem světa Sebastianem Vettelem.
K radosti domácích fanoušků vyhráli Závod šampionů Němci

Pro mnohé piloty nekončí sezona formule 1 posledním závodem, ale až Závodem šampionů. Ten každoročně přiláká skvělé závodníky formule 1, rally, Le Mans a NASCAR.

Závod se letos uskutečnil v Düsseldorfu na speciálně upravené asfaltové trati se dvěma paralelními dráhami. Stadion je vybaven plně uzavíratelnou střechou a vejde se na něj padesát tisíc lidí. Vzhledem ke speciálním požadavkům tomuto závodu však přihlíželo jen necelých čtyřiatřicet tisíc diváků.

Ve skupině B závodili Němci (Sebastian Vettel a Michael Schumacher), Britové (Jenson Button a Andy Priaulx), Slované (Vitalij Petrov a Jan Kopecký) a tým All Stars (David Coulthard a Filipe Albuquerque). Z této skupinu pak postoupil tým Německa spolu s týmem Velké Británie.

Ve skupině A proti sobě bojovaly týmy Francie (Romain Grosjean, Sebastien Ogier), Seveřané (Tom Kristensen, Juha Hanninen), SAT1 Německo (Timo Glock, Timo Scheider) a tým USA (Travis Pastrana, Brian Deegan). Do další části závodu se dostal tým Francie spolu se Seveřany.

Ze semifinále pak vyšli se vztyčenou hlavou Seveřané a Němci. Při semifinálovém souboji sobě museli čelit i mistři světa formule 1 Sebastian Vettel a Jenson Button. Brit ale chyboval, dostal se do hodin a z vítězství se tak mohl radovat německý pilot.

Ve velkém finále suverénně vyhráli Michael Schumacher se Sebastianem Vettelem, kteří zajistili německému týmu již páté vítězství v Závodu šampionů v řadě.

Další článek: Gerard Lopez: Räikkönen je motivován víc než kdy jindy

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10