K radosti domácích fanoušků vyhráli Závod šampionů Němci

Závod šampionů již popáté v řadě ovládli Němci reprezentovaní sedminásobným mistrem světa F1 Michaelem Schumacherem a dvojnásobným mistrem světa Sebastianem Vettelem.
K radosti domácích fanoušků vyhráli Závod šampionů Němci

Pro mnohé piloty nekončí sezona formule 1 posledním závodem, ale až Závodem šampionů. Ten každoročně přiláká skvělé závodníky formule 1, rally, Le Mans a NASCAR.

Závod se letos uskutečnil v Düsseldorfu na speciálně upravené asfaltové trati se dvěma paralelními dráhami. Stadion je vybaven plně uzavíratelnou střechou a vejde se na něj padesát tisíc lidí. Vzhledem ke speciálním požadavkům tomuto závodu však přihlíželo jen necelých čtyřiatřicet tisíc diváků.

Ve skupině B závodili Němci (Sebastian Vettel a Michael Schumacher), Britové (Jenson Button a Andy Priaulx), Slované (Vitalij Petrov a Jan Kopecký) a tým All Stars (David Coulthard a Filipe Albuquerque). Z této skupinu pak postoupil tým Německa spolu s týmem Velké Británie.

Ve skupině A proti sobě bojovaly týmy Francie (Romain Grosjean, Sebastien Ogier), Seveřané (Tom Kristensen, Juha Hanninen), SAT1 Německo (Timo Glock, Timo Scheider) a tým USA (Travis Pastrana, Brian Deegan). Do další části závodu se dostal tým Francie spolu se Seveřany.

Ze semifinále pak vyšli se vztyčenou hlavou Seveřané a Němci. Při semifinálovém souboji sobě museli čelit i mistři světa formule 1 Sebastian Vettel a Jenson Button. Brit ale chyboval, dostal se do hodin a z vítězství se tak mohl radovat německý pilot.

Ve velkém finále suverénně vyhráli Michael Schumacher se Sebastianem Vettelem, kteří zajistili německému týmu již páté vítězství v Závodu šampionů v řadě.

Další článek: Gerard Lopez: Räikkönen je motivován víc než kdy jindy

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen