K porušení smlouvy přemluvil Fallowse Red Bull, zlobí se McLaren

Šéf skupiny McLaren Ron Dennis má za to, že aerodynamik Dan Fallows nechce přijít do Wokingu proto, že ho Red Bull přemluvil k porušení kontraktu.
K porušení smlouvy přemluvil Fallowse Red Bull, zlobí se McLaren

Red Bull a McLaren se přetahují o aerodynamiky. McLaren nejdřív podepsal smlouvu s šéfem aerodynamiky Red Bullu Peterem Prodromouem a pak také s Danem Fallowsem.

Red Bull se snažil oba přemluvit, ať si svůj odchod rozmyslí. U Prodromoua se mu to velmi pravděpodobně nepodařilo, protože ten už je na nucené dovolené, během které nesmí do konce roku pracovat pro konkurenci, v případě Fallowse ale uspěl a obsadil ho na místo Prodromoua do vedení aerodynamiky.

Denis si je jistý, že Fallows změnil názor právě na popud Red Bullu, a proto hrozí, že se o něj bude soudit. „Samozřejmě se nám nelíbí, když korektním a profesionálním způsobem uzavřeme kontrakt s někým, abychom pak zjistili, že tento kontrakt není dodržen,“ uvedl pro Sky Sports.

„Mně zvlášť vadí, že lidé jen nemění názor, ale jsou přemlouváni, aby názor změnili. Lidé jsou naváděni k porušování kontraktů, a to je prostě špatně.“

McLaren se chystá dát Red Bull k soudu

McLaren se chystá dát Red Bull k soudu

Denis ovšem dodal, že je ochotný s Red Bullem diskutovat o čemkoliv. Tím zřejmě naznačil, že by se Fallowse mohl vzdát, kdyby Red Bull pustil Prodromoua do McLarenu dřív.

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner si ale stojí za tím, že Fallowse k ničemu nepřemlouval. „Situace s Danem je velmi jasná,“ uvedl. „Dan se rozhodl odejít ze svých důvodů z Red Bullu, ale se změnami, které nastaly u McLarenu (výměna vedení), se rozhodl, že tam jít nechce.“

„A bylo to stoprocentně jeho rozhodnutí oslovit nás a zjistit, jestli je situace stále otevřená. Takže to bylo jeho rozhodnutí. Zapojovat do toho právníky... Jestli chce McLaren takhle postupovat, tak se to bude muset udělat.“

„Nevím, jak by tohle mohlo zpochybnit integritu našeho týmu, jelikož je to rozhodnutí jednotlivce. Nemyslím, že byste mohli kohokoliv nutit dělat nějakou práci. Jak Ron dobře ví, situace se mění, ví to díky svým velkým zkušenostem asi lépe než ostatní. Proto je Dan u Red Bullu, je u Red Bullu pár týdnů a ještě tu nějakou dobu bude.“

Další článek: Pro příští rok chce Honda jen McLaren, žádné další zákazníky mít nebude

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00