K neštěstí může dojít kdykoliv, tvrdí Kubica

Polák tím naráží na Schumacherovu nehodu. Vážně zranit se můžete i ve chvíli, kdy maximálně hledíte na bezpečnost. Kubica se zároveň obává, aby tlak médií na rodinu nebyl příliš velký.
K neštěstí může dojít kdykoliv, tvrdí Kubica

Michael Schumacher zůstává po zranění hlavy při lyžování ve francouzských Alpách v umělém spánku. Velkou pozornost si vysloužilo vyšetřování průběhu nehody. Spekuluje se o tom, do jaké míry šlo o nešťastnou náhodu a co přesně způsobilo Schumacherův náraz do skály. Robert Kubica nicméně tvrdí, že člověk může přijít k újmě kdykoliv, i při snaze o co největší bezpečí.

"Byl jsem v podobné situaci a dokážu si představit, že média pro něho i pro jeho rodinu a blízké přátele umí připravit hodně těžké chvíle. Pro celý motoristický svět to není lehký konec starého a začátek nového roku. Ty zprávy se čtou těžce. Dokazuje to, že se něco může stát kdykoliv. Když jsem boural v rally, lidi se ptali, proč to dělám. Že jsem do toho auta neměl lézt. Když si ale něco užíváte, je normální, že to chcete dělat. Můžete třeba v poklidu lyžovat, a najednou se něco přihodí. Přeji mu to nejlepší. Držím palce, aby se zotavil a všechno bylo v pořádku."

Kubicovu kariéru pilota formule 1 skončila vážná havárie při rally 6. února 2011. Jeho pravá ruka, která byla při havárii částečně amputována, nemá dostatečnou hybnost pro závodění v monopostech. Polský závodník se proto zaměřuje právě na závody v rally, kde prokazuje svou rychlost. V letošní sezoně bude nastupovat v mistrovství světa. V současnosti chytá závodní tempo ve známé Jänner Rally, která je součástí evropského šampionátu. V době vydání článku byl Kubica na průběžném prvním místě se šestisekundovým náskokem na Václava Pecha.

Další článek: Schumacherova mluvčí varuje veřejnost před spekulacemi

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.