K neštěstí může dojít kdykoliv, tvrdí Kubica

Polák tím naráží na Schumacherovu nehodu. Vážně zranit se můžete i ve chvíli, kdy maximálně hledíte na bezpečnost. Kubica se zároveň obává, aby tlak médií na rodinu nebyl příliš velký.
K neštěstí může dojít kdykoliv, tvrdí Kubica

Michael Schumacher zůstává po zranění hlavy při lyžování ve francouzských Alpách v umělém spánku. Velkou pozornost si vysloužilo vyšetřování průběhu nehody. Spekuluje se o tom, do jaké míry šlo o nešťastnou náhodu a co přesně způsobilo Schumacherův náraz do skály. Robert Kubica nicméně tvrdí, že člověk může přijít k újmě kdykoliv, i při snaze o co největší bezpečí.

"Byl jsem v podobné situaci a dokážu si představit, že média pro něho i pro jeho rodinu a blízké přátele umí připravit hodně těžké chvíle. Pro celý motoristický svět to není lehký konec starého a začátek nového roku. Ty zprávy se čtou těžce. Dokazuje to, že se něco může stát kdykoliv. Když jsem boural v rally, lidi se ptali, proč to dělám. Že jsem do toho auta neměl lézt. Když si ale něco užíváte, je normální, že to chcete dělat. Můžete třeba v poklidu lyžovat, a najednou se něco přihodí. Přeji mu to nejlepší. Držím palce, aby se zotavil a všechno bylo v pořádku."

Kubicovu kariéru pilota formule 1 skončila vážná havárie při rally 6. února 2011. Jeho pravá ruka, která byla při havárii částečně amputována, nemá dostatečnou hybnost pro závodění v monopostech. Polský závodník se proto zaměřuje právě na závody v rally, kde prokazuje svou rychlost. V letošní sezoně bude nastupovat v mistrovství světa. V současnosti chytá závodní tempo ve známé Jänner Rally, která je součástí evropského šampionátu. V době vydání článku byl Kubica na průběžném prvním místě se šestisekundovým náskokem na Václava Pecha.

Další článek: Schumacherova mluvčí varuje veřejnost před spekulacemi

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00