K nastavení vozu se dostaneme až v Austrálii, předpokládá Grosjean

Romain Grosjean uznal, že Lotus bude mít velké problémy, aby dohnal zpoždění, které nabral absencí v prvních testech v Jerezu.
K nastavení vozu se dostaneme až v Austrálii, předpokládá Grosjean

Kvůli Renaultu by býval Lotus v prvních testech možná moc nejezdil, ale jeho ztráta by přeci jen byla menší než teď. V Bahrajnu nezačal dobře, technické problémy ho omezily jen na osm kol.

"Upřímně řečeno vzadu ve voze je tolik věcí, že nemůžu všemu rozumět, ale týkalo se to motoru, baterií nebo něčeho takového. Nic šíleného," vysvětloval Grosjean.

Lotus chce v Bahrajnu vyladit alespoň spolehlivost, na výkonnost se bude moci zaměřit až během prvního závodního víkendu.

"Práce na nastavení mě moc nezajímá, na ni dojde až v trénincích," avizoval Francouz. "Je to jen o řešení všech problémů, aby auto vydrželo v jednom kuse, až pojedeme dlouhé jízdy."

"Tak to je. Máme auto a víme, že se všemi těmi změnami můžeme mít problémy. Na druhé straně, pokud se auto zrodilo dobré, tak budeme mít tři tréninky v Melbourne, abychom ho dobře nastavili, a z toho vycházeli."

V těch osmi kolech, které odjel, měl Grosjean pocit, že se E22 chová dobře.

Další článek: Red Bull vyřešil problémy z Jerezu, ale v Bahrajnu se objevily jiné

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10