K Bottasovi jsem byl v první zatáčce příliš přátelský, říká Hamilton

Lewise Hamiltona zatím poráží v závodech jen jeho týmový kolega. Po čtyřech závodech je to na vítězství 2:2.
K Bottasovi jsem byl v první zatáčce příliš přátelský, říká Hamilton

Je to stará písnička. Pokud jsou jezdci Mercedesu blízko od sebe, tak je start většinou jediná příležitost, jak se může jeden dostat před druhého. Viděli jsme to tak zejména při soubojích Rosberga a Hamiltona. 

V první zatáčce se Hamilton pokoušel dostat před Bottase, ale ten si nakonec první místo udržel až do cíle.

„V kvalifikaci jsem neodvedl dobrou práci, on ano,“ řekl Hamilton po závodě pro Sky.

„V závodě jsem pak byl příliš přátelský v první zatáčce. V podstatě jsem mu to daroval. Odjel fantastický závod a neudělal žádné chyby, takže si tento víkend vítězství zasloužil.“

Hamilton řekl, že se mu v Baku nikdy příliš nedařilo a totéž platilo pro Mercedes, takže s výsledkem je spokojený. „Tohle není náš nejsilnější závod sezóny. Pro mě to byl vždy těžký závod, takže je to opravdu dobrý výsledek. Pro tým to byl fantastický výsledek. Valtteri tento víkend udělal výjimečnou práci a opravdu si zaslouží vítězství. Ode mě to byl trochu podprůměrný výkon. Musím tvrdě pracovat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: GP Ázerbájdžánu 2019: nejrychlejší kola a strategie

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.