Junioři Ferrari musí ukázat, že na F1 mají, říká Arrivabene

Šéf stáje Ferrari Maurizio Arrivabene řekl, že mladí jezdci Charles Leclerc a Antonio Giovinazzi musí prokázat svůj talent ve formuli 1, než začne vedení týmu uvažovat o jejich angažování do hlavního týmu Ferrari.
Junioři Ferrari musí ukázat, že na F1 mají, říká Arrivabene

Monačan Leclerc, který je členem Jezdecké akademie Ferrari, nyní vede průběžné pořadí šampionátu formule 2, zatímco Giovinazzi je oficiálním rezervním pilotem. Ital letos nastoupil do úvodních dvou závodů sezóny, když u Sauberu nahradil zraněného Pascala Wehrleina.

Arrivabene nicméně chce, aby oba mladíci nejprve ukázali svůj talent v jiném týmu v rámci formule 1, než se přesunou do Ferrari. Za stáj z Maranella přitom budou i v příští sezóně závodit Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen.

Formule 1 podle Steinera potřebuje další tým Minardi

Formule 1 podle Steinera potřebuje další tým Minardi

„Když mluvíme o mladých pilotech, tak oni rostou,“ řekl Arrivabene. „Naším cílem je samozřejmě rozvíjet mladé jezdce a v budoucnu je možná vidět s námi, to je konečný cíl.“

„Předtím ale musí ve formuli 1 ukázat, že si to zaslouží.“

Giovinazzi letos kromě angažmá u Sauberu má příležitost představit se v několika pátečních trénincích u týmu Haas. U amerického týmu, který po technické stránce úzce spolupracuje s Ferrari, jsou však pro příští sezónu dveře zavřené, jelikož tým bude pokračovat s Romainem Grosjeanem a Kevinem Magnussenem.

Vzít jezdce Ferrari se ekonomicky nevyplatí, říká Haas

Vzít jezdce Ferrari se ekonomicky nevyplatí, říká Haas

Leclerc byl naopak spojován se Sauberem, který zatím nepotvrdil svou jezdeckou sestavu pro příští rok. Monačan navíc letos absolvuje pět pátečních tréninků u Sauberu.

Prezident Ferrari Sergio Marchionne se již dříve nechal slyšet, že by chtěl ze Sauberu udělat juniorský tým Ferrari, podobně jako to má Red Bull s Toro Rosso. Sauber nyní využívá rok staré pohonné jednotky Ferrari, přerušil jednání s Hodnou o dodávce motorů a v příští sezóně by rád využíval aktuální specifikaci pohonné jednotky Ferrari.

Marchionne chce udělat ze Sauberu juniorský tým Ferrari

Marchionne chce udělat ze Sauberu juniorský tým Ferrari

„Dohoda je především založena na pohonných jednotkách,“ odpověděl šéf týmu Sauber Frédéric Vasseur na dotaz, zda by se partnerství Ferrari a Sauberu mohlo rozšířit také na jezdce.

„To znamená motor a převodovky, pak budeme mluvit o možnosti rozšíření naši dohodu o další parametry pro některé další části. Co se jezdců týče, tak pokud mluvíme například o Charlesovi, tak si myslím, že on se musí soustředit zejména na šampionát formule 2.“

„Stále tam zbývá pár závodů a je trochu brzy o tom mluvit. Doufám, že v nějaké fázi k jednání dojde! Myslím si ale, že i pro Charlese je příliš brzy o tom (závodní sedačce pro rok 2018) mluvit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (52) Další článek: Co ještě nevíte o Sergiu Pérezovi
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
20. dubna | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10