Juncadella získal místo třetího pilota Force Indie

Obměna jezdecké sestavy týmu Force India je kompletní, za Sergiem Pérezem a Nicem Hülkenbergem bude jako třetí v řadě stát Daniel Juncadella.
Juncadella získal místo třetího pilota Force Indie

Dvaadvacetiletý španělský jezdec bude s týmem jezdit na okruhy a nastoupí v zatím neurčeném počtu prvních volných tréninků, aby sbíral zkušenosti. Vedle toho bude závodit v DTM pro Mercedes.

"V uplynulých letech jsme se vždy snažili podporovat mladé a talentované jezdce, touto cestou budeme pokračovat tím, že dáme Danielovi šanci jezdit ve VJM07 v pátek ráno na vybraných závodech," řekl šéf týmu Vidžaj Mallya.

"Daniel bude také hrát důležitou roli v našem programu pro simulátor v továrně, který je čím dál důležitějším vývojovým nástrojem."

Juncadella, který poslední dva roky jezdil v evropské formuli 3, je pochopitelně nadšený.

"Příchod k Force Indii je pro mě splněným snem. Je to pro mě fantastická příležitost se učit a snad i udělat krok směrem k závodění ve formuli 1. Prací s týmem na trati a v továrně získám cenné zkušenosti a udělám maximum, abych týmu pomohl splnit jeho cíle v roce 2014."

Další článek: Sezónní testy se uskuteční v Evropě a na Středním východě

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00