Juncadella získal místo třetího pilota Force Indie

Obměna jezdecké sestavy týmu Force India je kompletní, za Sergiem Pérezem a Nicem Hülkenbergem bude jako třetí v řadě stát Daniel Juncadella.
Juncadella získal místo třetího pilota Force Indie

Dvaadvacetiletý španělský jezdec bude s týmem jezdit na okruhy a nastoupí v zatím neurčeném počtu prvních volných tréninků, aby sbíral zkušenosti. Vedle toho bude závodit v DTM pro Mercedes.

"V uplynulých letech jsme se vždy snažili podporovat mladé a talentované jezdce, touto cestou budeme pokračovat tím, že dáme Danielovi šanci jezdit ve VJM07 v pátek ráno na vybraných závodech," řekl šéf týmu Vidžaj Mallya.

"Daniel bude také hrát důležitou roli v našem programu pro simulátor v továrně, který je čím dál důležitějším vývojovým nástrojem."

Juncadella, který poslední dva roky jezdil v evropské formuli 3, je pochopitelně nadšený.

"Příchod k Force Indii je pro mě splněným snem. Je to pro mě fantastická příležitost se učit a snad i udělat krok směrem k závodění ve formuli 1. Prací s týmem na trati a v továrně získám cenné zkušenosti a udělám maximum, abych týmu pomohl splnit jeho cíle v roce 2014."

Další článek: Sezónní testy se uskuteční v Evropě a na Středním východě

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.