Juncadella: Vítězství Hülkenberga v Le Mans je fackou pro formuli 1

Nico Hülkenberg se po vítězství v závodě 24 hodin Le Mans dočkal gratulace od mnoha kolegů i týmů formule 1. Jedna z nich ale byla trochu ostřejší.
Juncadella: Vítězství Hülkenberga v Le Mans je fackou pro formuli 1

Hülkenbergovi po triumfu v Le Mans gratulovala velká část formule 1. Kromě toho, že vyhrát slavný závod, znamená výrazný zápis do historie, bylo to pro Hülkenberga i první vítězství od závodu GP2 v Portimao v roce 2009.

V F1 je Němec od roku 2010 (s přestávkou v roce 2011), kdy jezdil za Williams, Sauber a Force Indii. Nejlepším umístěním v závodě jsou dvě čtvrtá místa (Belgie 2012, Korea 2013).

Hülkenberg samozřejmě nikdy nejezdil v TOP týmu, takže absence nějakého dobrého výsledku není jeho vinou. Právě to ale kritizuje španělský jezdec Daniel Juncadella, který jezdí v DTM a Hülkenberga dobře zná mimo jiné díky tomu, že vloni působil jako testovací jezdec Force Indie. Sedačku v F1 ale nesehnal.

Juncadella zveřejnil na Twitteru tento příspěvek:

„Bravo, bravo, bravo Hulkenbergu! Jsem rád za tohohle velkého chlapa a fantastického pilota! Dobrá facka pro F1 (s otevřenou rukou).“

Juncadella následně samozřejmě čelil dotazům, jak svůj komentář myslel a tak to vysvětlil podrobněji:

„Šampion BMW, F3, A1GP a GP2 zůstává po 6 letech v F1 bez povšimnutí. Podle mého názoru je něco špatně.“  

Juncadella: Další rok v rezervní roli nemá smysl

Juncadella: Další rok v rezervní roli nemá smysl

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Lauda: F1 musí být pro chlapy, ne pro mladíky hrající si s tlačítky

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.