Juan Pablo Montoya a Dane Cameron se stali šampiony série IMSA

Kolumbijský bývalý pilot formule 1 Juan Pablo Montoya a jeho týmový kolega ze stáje Rogera Penskeho Dane Cameron se stali šampiony zámořské série sportovních vozů IMSA WeatherTech Sportscar Championship. K zajištění jezdeckého titulu jim stačilo čtvrté místo v sobotním Petit Le Mans na okruhu Road Atlanta.

O vítězi 22. ročníku závodu Petit Le Mans, který se na okruhu Road Atlanta jezdí od roku 1998 a v současnosti pravidelně uzavírá sezónu šampionátu IMSA WSC, se rozhodlo až v závěru poslední desáté hodiny závodu.

Alonso, Kobajaši, van der Zande a Taylor zvítězili v Daytoně!

Doslova pár minut před koncem postihl do té doby vedoucí prototyp Cadillac #5 posádky Joao Barbosa, Mike Conway, Felipe Albuquerque problém s brzdami, který vůz v barvách tradičního sponzora Mustang Sampling odsunul až na sedmé místo.

Díky tomu získal nakonec vítězství v závodě další z bývalých pilotů formule 1 Felipe Nasr, který spolu s Ericem Curranem a Pipem Deranim tvoří posádku Cadillacu #31 týmu Action Express.

Na místě čtvrtém dojeli do cíle Montoya a Cameron, které pro vytrvalostní závod v posádce prototypu Acura #6 doplnil ještě francouzský pilot IndyCar (rovněž u týmu Penske) a letošní vítěz Indy 500 Simon Pagenaud.

Čtvrtá pozice stačila Montoyovi a Cameronovi k zajištění si mistrovského titulu mezi jezdci a tým Penske zároveň ovládl týmový šampionát.

Kolumbijec a Američan ve službách Rogera Penskeho odstartovali letošní sezónu šestým místem ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně a v průběhu roku si připsali tři vítězství na Mid-Ohiu, v Detroitu a na Laguna Seca.

Juan Pablo Montoya získal první celkový titul v celém šampionátu od roku 1999, kdy se s týmem Chipa Ganassiho stal šampionem série CART.

Ve třídě GTLM vyhráli Petit Le Mans letošní vítězové 24 hodin Le Mans ve třídě LMGTE – PRO James Calado, Alessandro Pier Guidi a Daniel Serra.

Alonso, Buemi a Nakadžima opět vyhráli Le Mans, sesterský vůz přišel o triumf v závěru

Brit, Ital a Brazilec společně utvořili posádku Ferrari 488 GTE #62 týmu Risi Competizione, který na Road Atlanta startoval v prvním závodě od červnového Le Mans a celkově teprve ve třetím v roce 2019 od lednové čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně.

Další článek: Racing Point podal protest vůči Renaultu, situace se bude řešit v dalších dnech

2. srpna | Renault potřetí podal protest proti Racing Pointu.
2. srpna | Louis Delétraz z týmu Charouz získal třetí místo v zavodě F2. Vyhrál poprvé Dan Ticktum