Jsou to kecy, říká Wolff o vyjádřeních Binotta o technických směrnicích

Mattia Binotto v pátek řekl, že technické směrnice jsou pozitivní, protože upřesňují pravidla. Současně přiznal, že technické směrnice okolo pohonné jednotky stojí za snížením výkonu Ferrari.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Jsou to kecy, říká Wolff o vyjádřeních Binotta o technických směrnicích | Foto: Getty Images / Clive Mason

„Od loňského roku bylo vydáno mnoho TD (technických směrnic FIA, pozn. redakce), které objasnily některé oblasti pravidel. Museli jsme se těmto TD přizpůsobit, ale myslím, že i většina ostatních výrobců se musela přizpůsobit,“ uvedl v pátek Binotto. 

„Ve Ferrari jsme se museli přizpůsobit a důsledkem je, že jsme ztratili část výkonu.“

Binotto přiznal, že Ferrari ztratilo výkon kvůli technickým směrnicím

Binotto přiznal, že Ferrari ztratilo výkon kvůli technickým směrnicím

„Další totální kecy, technické směrnice,“ reagoval na Binottova slova Wolff pro Motorsport.com. „V Austinu došlo k objasnění toho, co je povoleno a co ne, což bylo důležité, ale nebylo to nic, co by bylo nějakým způsobem překvapivé, protože pokud dodržujete pravidla, tak to bylo i tak jasné.“

„Myslím, že ironií je, že nás někteří konkurenti dotlačili na zcela novou úroveň. Vloni jsme téměř vyhořeli, abychom vyvíjeli a inovovali tak, abychom byli na trati konkurenceschopní. A myslím, že jsme udělali významný krok ve výkonu ve srovnání s rokem 2019.“

Další článek: Alex vypadá jako idiot, zlobí se Russell. U Verstappena se svými slovy narazil

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00