Jsou Binottovy dny sečteny? V Itálii už spekulují o jménu nástupce

Ferrari na tom není dobře. Odnese současnou situaci u rudých Mattia Binotto?
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Jsou Binottovy dny sečteny? V Itálii už spekulují o jménu nástupce  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ferrari na tom není dobře. V prvních dvou závodech měli rudí problém se dostat do třetí části kvalifikace. Kromě toho dochází ke zmrazení vývoje vozu a také pohonné jednotky. Návrat na špici tak pro Ferrari nebude snadný.

V čele týmu stojí Mattia Binotto, který je zkušeným inženýrem, ale je otázkou, zda se hodí do funkce, která v podstatě není inženýrská, ale spíše manažérská a politická. 

Poslední šéfové Scuderie

  • Mattia Binotto: současný šéf týmu Ferrari
  • Maurizio Arrivabene: 2015–2018
  • Marco Mattiacci: duben 2014 – listopad 2014
  • Stefano Domenicali: 2008 – duben 2014

Podle Corriere della Sera dali John Elkann a Louis Camilleri Binottovi nůž na krk. Požadavek je naprosto jednoduchý – Ferrari se musí v nejbližších týdnech viditelně zlepšit.

V kuloárech Scuderie se už prý mluví o nástupci Binotta v čele týmu. Pokud se rozhlédneme paddockem, nabízí se jméno Frédérica Vasseura, případně „model McLarenu“ – tedy příchod někoho mimo F1 (ve Wokingu jim je Andreas Seidl). Ferrari ale podle italského deníku půjde v případě potřeby opět třetí cestou a bude hledat někoho z vlastních řad.

Novým šéfem by se mohl stát Antonello Coletta (53 let), který vystudoval ekonomii a podnikání. V motorsportu je už 30 let. Pracoval ve F3, formuli 3000, pro Peugeot Italia a Alfu Romeo.

Od roku 1997 je ve Ferrari, od roku 2014 má pod palcem sportovní aktivity Ferrari, což zahrnuje operace formule 1 a Corse Cliente – Ferrari Challenge, GT závody, F1 Clienti a XX programy. V minulosti jsme ho mohli několikrát zahlédnout v garáži Ferrari během víkendů formule 1.

Klepněte pro větší obrázek
Antonello Coletta (vpravo). Foto: Ferrari 
Další článek: Bude Sebastian Vettel závodit za Aston Martin?

19:06 | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
12:42 | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz
10:26 | Ve Fioranu pokračují testy Ferrari. Dnes je za volantem Charles Leclerc.
9:29 | Alesi se včera svezl ve ferrari, ale to je tak asi vše. V jezdecké akademii končí.