Jsme zklamaní. V Austrálii o pódium bojovat nebudeme, avizuje Ferrari

Ani během posledních testů neudělalo Ferrari krok vpřed, ve který doufalo. Před prvním závodem proto vládne v Maranellu mírný pesimismus.
Jsme zklamaní. V Austrálii o pódium bojovat nebudeme, avizuje Ferrari

"Budeme v Melbourne bojovat o stupně vítězů? V tuto chvíli bych řekl, že ne," přiznal technický ředitel týmu Pat Fry v Barceloně. "Jsme zklamaní s výkonností, kterou jsme v těchto testech měli, a myslím, že nás čeká hodně práce."

Problémy Ferrari obecně leží ve stejné rovině jako loni. "Musíme zlepšit celkový aerodynamický přítlak vozu," vysvětloval Fry. "Ale dobře víme, že je tempo vývoje u všech týmů víceméně stejné."

"V Melbourne budeme mít pár vylepšení, jejichž cílem bude především opětovné přizpůsobení vozu konfiguraci výfuků, kterou nasadíme v nejméně prvních čtyřech závodech sezóny."

Je to právě oblast výfuků, která dělá Ferrari starosti. Kvůli změnám v pravidlech doznala velkých změn a Maranellští se v průběhu zimních příprav rozhodli změnit její řešení, což byla chyba. Původní varianta byla lepší a je třeba se k ní vrátit.

"Rozhodnutí, které jsme minulý týden učinili ve vztahu k výfukům, znamenalo několik kroků zpět ve vývoji. Kolik? Těžko říct. V testech můžete jen odhadovat, kolik paliva mají ostatní vozy."

"Teprve až v Melbourne dostaneme konečnou odpověď na to, jestli máme být hodně nebo jen málo zklamaní, a dozvíme se, kolik opravdu ztrácíme na přední týmy a kolik toho tedy musíme dohnat," dodal technický ředitel Scuderie.

Další článek: Během testů bylo najeto téměř 50 tisíc kilometrů. Nejpilnější byl Rosberg

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.