Jsme zklamaní. V Austrálii o pódium bojovat nebudeme, avizuje Ferrari

Ani během posledních testů neudělalo Ferrari krok vpřed, ve který doufalo. Před prvním závodem proto vládne v Maranellu mírný pesimismus.
Jsme zklamaní. V Austrálii o pódium bojovat nebudeme, avizuje Ferrari

"Budeme v Melbourne bojovat o stupně vítězů? V tuto chvíli bych řekl, že ne," přiznal technický ředitel týmu Pat Fry v Barceloně. "Jsme zklamaní s výkonností, kterou jsme v těchto testech měli, a myslím, že nás čeká hodně práce."

Problémy Ferrari obecně leží ve stejné rovině jako loni. "Musíme zlepšit celkový aerodynamický přítlak vozu," vysvětloval Fry. "Ale dobře víme, že je tempo vývoje u všech týmů víceméně stejné."

"V Melbourne budeme mít pár vylepšení, jejichž cílem bude především opětovné přizpůsobení vozu konfiguraci výfuků, kterou nasadíme v nejméně prvních čtyřech závodech sezóny."

Je to právě oblast výfuků, která dělá Ferrari starosti. Kvůli změnám v pravidlech doznala velkých změn a Maranellští se v průběhu zimních příprav rozhodli změnit její řešení, což byla chyba. Původní varianta byla lepší a je třeba se k ní vrátit.

"Rozhodnutí, které jsme minulý týden učinili ve vztahu k výfukům, znamenalo několik kroků zpět ve vývoji. Kolik? Těžko říct. V testech můžete jen odhadovat, kolik paliva mají ostatní vozy."

"Teprve až v Melbourne dostaneme konečnou odpověď na to, jestli máme být hodně nebo jen málo zklamaní, a dozvíme se, kolik opravdu ztrácíme na přední týmy a kolik toho tedy musíme dohnat," dodal technický ředitel Scuderie.

Další článek: Během testů bylo najeto téměř 50 tisíc kilometrů. Nejpilnější byl Rosberg

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00