Jsme zklamaní. V Austrálii o pódium bojovat nebudeme, avizuje Ferrari

Ani během posledních testů neudělalo Ferrari krok vpřed, ve který doufalo. Před prvním závodem proto vládne v Maranellu mírný pesimismus.
Jsme zklamaní. V Austrálii o pódium bojovat nebudeme, avizuje Ferrari

"Budeme v Melbourne bojovat o stupně vítězů? V tuto chvíli bych řekl, že ne," přiznal technický ředitel týmu Pat Fry v Barceloně. "Jsme zklamaní s výkonností, kterou jsme v těchto testech měli, a myslím, že nás čeká hodně práce."

Problémy Ferrari obecně leží ve stejné rovině jako loni. "Musíme zlepšit celkový aerodynamický přítlak vozu," vysvětloval Fry. "Ale dobře víme, že je tempo vývoje u všech týmů víceméně stejné."

"V Melbourne budeme mít pár vylepšení, jejichž cílem bude především opětovné přizpůsobení vozu konfiguraci výfuků, kterou nasadíme v nejméně prvních čtyřech závodech sezóny."

Je to právě oblast výfuků, která dělá Ferrari starosti. Kvůli změnám v pravidlech doznala velkých změn a Maranellští se v průběhu zimních příprav rozhodli změnit její řešení, což byla chyba. Původní varianta byla lepší a je třeba se k ní vrátit.

"Rozhodnutí, které jsme minulý týden učinili ve vztahu k výfukům, znamenalo několik kroků zpět ve vývoji. Kolik? Těžko říct. V testech můžete jen odhadovat, kolik paliva mají ostatní vozy."

"Teprve až v Melbourne dostaneme konečnou odpověď na to, jestli máme být hodně nebo jen málo zklamaní, a dozvíme se, kolik opravdu ztrácíme na přední týmy a kolik toho tedy musíme dohnat," dodal technický ředitel Scuderie.

Další článek: Během testů bylo najeto téměř 50 tisíc kilometrů. Nejpilnější byl Rosberg

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10