Jsme v pohodě, je to kámoš, říká Stroll o „strkanici“ se svým trenérem  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Jsme v pohodě, je to kámoš, říká Stroll o „strkanici“ se svým trenérem

Lance Stroll v Kataru nezažívá ideální víkend. I když... kdy naposledy dobrý víkend měl?

Lance Stroll v posledních čtyřech závodech nebodoval a v Kataru to bude mít k bodům také daleko. V obou kvalifikacích vypadl hned v první části. Ve sprintu pak dostal penalizaci poté, co pětkrát překročil traťové limity.

Po kvalifikaci byl Stroll hodně naštvaný a odstrčil jednoho ze svých spolupracovníků, který ho posílal na váhu.

Podle RaceFans jim byl Henry Howe, který pracuje jako Strollův výkonnostní trenér a osteopat.

„Jsme v pohodě,“ řekl Stroll. „Je to kámoš. Prožíváme spolu frustrace a jezdíme spolu, takže jsme v pohodě.“ 

Video s incidentem kolovalo po sociálních sítích a Strollovo chování bylo hojně kritizováno. „Na sociální média se nedívám. Tento víkend jsem v autě a řídím,“ řekl Stroll.

Kanaďan letos získal jen 21 % bodů svého týmu. Jeho forma je společně s celkovým poklesem formy týmu v průběhu sezóny důvodem, proč se Aston Martin propadl ze druhého místa v Poháru konstruktérů na čtvrté. A je pravděpodobné, že i o něj přijde, protože McLaren má velmi dobrou formu a získává body. 

„Myslím, že frustrace je právě teď v celé skupině. Chci říct, chceme se zlepšit, ale nyní se trápíme.“

Stroll uvedl, že má problémy s vyvážením vozu. Za volantem svého vozu se prý necítí dobře od Grand Prix Rakouska. Od té doby získal jen devět bodů.

„Je zde vysoká nedotáčivost, náhlá přetáčivost, nedostatek přilnavosti,“ vysvětlil Stroll.

Alonso se podle Strolla vyrovná se změnami v jízdních vlastnostech jejich vozu lépe. „Myslím, že má specifický jízdní styl. Způsob, jakým projíždí zatáčky, může být úplně jiný než ten můj. Na začátku roku poskytovalo auto větší prostor pro fungování různých jízdních stylů. Nyní má spoustu omezení, která se mi nelíbí, a o kterých si myslím, že on je dokáže tak nějak obejít a vypořádat se s nimi, takže mu to tolik nevadí.“

„Vím, že jsme auto v průběhu roku hodně měnili a charakteristika vozu se v průběhu roku hodně změnila. Možná jsme se posunuli od něčeho, co mi na začátku roku vyhovovalo víc.“
 

Doporučujeme

Články odjinud