Jsme v pěkné kaši, říká šéf Ferrari

Ferrari se v posledních závodech nedaří. Ve Spa nezískali jezdci žádný bod kvůli špatnému výkonu. V Monze žádný z jezdců nedokončil závod. Teprve v Mugellu získalo Ferrari nějaké body.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Jsme v pěkné kaši, říká šéf Ferrari  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Ferrari je nyní až šesté v Poháru konstruktérů a ví, že letos se situace už výrazně nezlepší. Těžké to bude také v příštím roce, protože pravidla do značné míry omezují vývoj.

„Realisticky... bude těžké,“ řekl šéf Ferrari Camilleri o příštím roce. „Ve formuli 1 vždy bojujeme o čas – na trati a ve vývoji. Neexistuje žádná kouzelná hůlka. Bude to trvat.“

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

„Doufám, že se v příštím roce s trochu větší flexibilitou v pravidlech můžeme alespoň posunout z místa, kde jsme.“

„Klobouk dolů před Mercedesem. Odvedli neuvěřitelnou práci. Uvidíme, jak to bude vypadat v roce 2022, zda dojde k resetu.“

„Nyní jsme v pěkné kaši. Víme, že jsme v kaši. Je to souhra faktorů, ale všechno, co řeknu, mi přijde jako výmluva. A my se nevymlouváme.“

„Důležité je soustředit se na problémy, které máme a tvrdě pracovat s odhodláním se dostat tam, kam podle nás patříme.“

Foto: Mick Schumacher se v Mugellu projel ve Ferrari F2004

Foto: Mick Schumacher se v Mugellu projel ve Ferrari F2004

Další článek: FIA Hamiltona kvůli tričku vyšetřovat nebude

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.