Jsme slabí a máme teď asi nejhorší auto, přiznávají u Renaultu

Alonso moc nevěří, že by mohl zítra z 16. místa bodovat.
Klepněte pro větší obrázekRenault zažívá slabý konec sezony. Jeho auta budou zítra v Abú Zabí startovat z šestnáctého a devatenáctého místa.

„Čekal jsem to. Byli jsme strašně pomalí celý víkend. V první části jsme vypadli zaslouženě,“ poznamenal šestnáctý Fernando Alonso.

„Máme asi nejhorší auto na roštu. Dělali jsme, co jsme mohli, já i Grosjean, ale takhle to prostě je. Je to poslední závod, tak doufejme, že odkroužíme všechna kola a protneme cílovou čáru. Sáhnout si na body bude logicky skoro nemožné, ale pokusíme se zabojovat,“ řekl.

Alonso po sezoně odchází do Ferrari. S Renaultem se chtěl v Emirátech rozloučit dobrým výsledkem. „Chci skončit co nejvýš kvůli všem těm lidem, mechanikům a inženýrům. Byl jsem tu sedm let, tak by byla škoda, kdybychom v posledním závodě zůstali někde uprostřed pole,“ říkal ještě včera. Už ale tušil, že to bude mít těžké. „Bylo by fajn posbírat nějaké body, ale jsme realističtí. Nejsme v takové pozici. Do soboty bychom museli najít čtyři, pět desetin, abychom prošli do finálové části kvalifikace,“ předvídal po pátečním tréninku.

Zklamaný, ale ne překvapený z dnešního výsledku byl i šéf týmu Bob Bell. „Jsme slabí celý víkend. Doufali jsme, že dostaneme alespoň Fernanda do druhé části, takže zklamání je o to větší,“ řekl.
Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Felipeho Massy má svého vítěze

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.