Jsme silnější než na Silverstonu, říká Button

Nemyslí si ale, že to bude stačit na Red Bull.
Klepněte pro větší obrázekJenson Button věří, že se v Německu nenechá tak lehce přetlačit Red Bullem, jak se mu to stalo v Británii. V odpoledním tréninku byl Button třetí za Hamiltonem a Vettelem.

„Určitě jsme silnější než na Silverstonu, nevím ale jak moc. Nemyslím si, že bychom byli stejně dobří jako Red Bull,“ řekl Button. Vedoucí muž šampionátu dojel v posledním závodě šestý. Čáru přes rozpočet udělalo jeho týmu mimo jiné i počasí. To ale v Německu zatím není lepší.

„Byl bych raději, kdyby bylo tepleji. Nejen my, ale i ostatní se tu perou s tvrdší směsí pneumatik. Je dvanáct stupňů, to jsou zimní teploty. Tak chladno nebylo ani v Anglii,“ podotkl Brit.

„Nürburgring nám ale sedí lépe než Silverstone. Musíme jen doufat, že bude zítra tepleji. Pokud bude, můžeme s Red Bullem bojovat. Klíčové pro nás je znovu mu uskočit. A k tomu tu potřebujeme mít dobrý závod. Zatím nejsem moc spokojený s nastavením a taky jsme si zatím úplně neporozuměli s měkčí směsí,“ popsal.

Red Bull před třemi týdny postoupil o velký kus dopředu díky nové aerodynamice. Brawn mu teď musí rychle odpovědět, pokud si cestu na trůn nechce příliš zkomplikovat. „Máme nějaké nové části, ale tyto součástky samy o sobě nestačí na to, abychom Red Bull porazili. V Maďarsku plánujeme další pokrok. Je důležité, abychom udrželi nepřetržitý vývoj. Red Bull na Silverstone přivezl velký balík vylepšení a bude to mít těžké, vymyslet něco nového,“ myslí si Button.
Další článek: Pátek na Nürburgringu: Chladné počasí připomnělo Silverstone

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.